1. kolo Poháru FAČR: TJ Sokol Živanice - SK Převýšov 2:4 (1:1)

27.07.2015 18:37

ŽIVANICE: Čihař - Buriánek (67. Trupl), Novák, Mocanu, Novotný - Polák, Sůra (60. O. Ujec), Herzán, Gorol, Hundák (77. Hlouš) - Kakrda.

BRANKY: 25. Gorol, 89. Kakrda - 36. a 76. Zorvan, 53. Urbanec, 64. Labík. ROZHODČÍ: Dujsík. ŽK: 0:1. DIVÁKŮ: 200.

S třetiligovým soupeřem odehráli Živaničtí vyrovnaný první poločas, v němž si vytvořili i více brankových příležitostí. Do vedení se dostali domácí po tečované střele  Gorola. Ve 29. minutě gólman hostů Lindr vytáhl střelu Mocana zpod břevna a pět minut nato po centru Poláka zakončoval těsně mimo tři tyče Sůra. Ve 36. minutě se ale vytasil s parádní technickou střelou zpoza vápna Zorvan a bylo srovnáno. Po změně stran už měli více ze hry hosté, které nakopla vedoucí branka v 53. minutě, kdy po chybě Sedláček oslovil před prázdnou brankou Urbance. Minutu nato mohlo být srovnáno, ale Kakrda ve vápně pálil jen do brankáře. V 64. minutě se ukázal opět agilní Sedláček, jehož střela se odrazila od tyče k volnému Labíkovi, který neměl problém skórovat. Definitivní postupovou tečku pro účastníka ČFL pak přidal lobem Zorvan. Poslední slovo však měli domácí po ose Gorol - Herzán - Kakrda, když prvně jmenovaný rozehrál trestný kop, druhý centroval na volného Kakrdu, který hlavou korigoval na konečných 2:4 v neprospěch živanického celku. ...uvedl o utkání Týdeník Pernštejn