15. kolo Divize C: TJ Sokol Živanice - FK Pěnčín-Turnov 0:1 (0:1)

18.11.2013 17:42

TJ Sokol Živanice – FK Pěnčín-Turnov 0:1 (0:1)

ŽIVANICE: Vízek – Novotný, Kabeláč, Buriánek, Malý – Krolop, Herzán, Hanč (73. Baldrych), Hofman (55. Gorol) – Rydval (83. D. Černík), Klátil. BRANKY: 7. Bárta.  ROZHODČÍ: Drábek – Dujsík, Starý. ŽK: 1:2. DIVÁKŮ: 140.

Ještě než se domácí stačili rozkoukat na tabuli svítilo 0:1, to když se Bárta dostal k centru Hurta a hlavou uklidil míč do živanické sítě. Kdo by však čekal, že třetí tým tabulky, posílený o řadu ligových hráčů, bude do domácího Sokola bušit, ten byl na omylu. Ze strany hostí to bylo prakticky vše a jejich výkon, až na pár ojedinělých brejkových situací, působil odevzdaně. Avšak potřeba podotknout, že obranná řada hostí fungovala poměrně pozorně, i když ne stoprocentně. Během první půle se za Sokol mohli trefit Hanč, Herzán, Klátil i Krolop, ale ke zdárnému zakončení chyběla přesnost a někdy i důraz. I druhá půle přinesla tlak domácích ale branka ne a ne přijít. V 62. minutě střílel Herzán těsně vedle. Pár minut před koncem zkoušel hlavou zakončit Kabeláč, jeho pokus ale gólman Kolář kryl. Infarkt se pak o domácí příznivce pokoušel v samém závěru, kdy Sokol dostal hosty pod drtivý tlak, který přinesl Herzánem nastřelenou tyč a v 91. minutě odmítl vyrovnat i Kabeláč, který ze slibné pozice trefil pouze gólmana. Minimálně remíza by tomuto utkání slušela, avšak domácí nebyli sto proměnit své šance, a že jich nebylo málo. Nyní následuje zimní přestávka, konsolidace kádru a další divizní kolo nás čeká začátkem března doma proti Ústí nad Orlicí.  (JŠ)