13. kolo Divize C: TJ Sokol Živanice - SK Benátky nad Jizerou 2:1 (0:0)

02.11.2014 19:20

TJ Sokol Živanice - SK Benátky nad Jizerou 2:1 (0:0)

ŽIVANICE: Volšík - Novotný (64. Pavlásek), Novák, Ferčák, Poděbradský - Buriánek, Gorol (90. Mocanu), Polák, Kakrda - Janecký (86. Ráliš), Kořínek (53. Vágner). BRANKY: 68. Gorol, 87. Kakrda - 90. Flachbart z penalty. ROZHODČÍ: Severýn.

ŽK: 5:2. DIVÁKŮ: 150.

V Živanicích se představil kvalitní soupeř s organizovanou hrou, který potvrdil své umístění v tabulce. Domácí hráči však předvedli trpělivý bojovný výkon a dočkali se v 68. minutě, kdy skóroval Gorol dalekonosnou střelou do šibenice. Benátky se snažily vyrovnat, ale obrana v čele s brankářem Volšíkem pracovala spolehlivě. Domácí brankař Volšík také zaslouží jednoznačnou pochvalu za likvidaci tutovky hostí půl hodinku před koncem utkání. Po jednom z brejků pak utekl Vágner a Kakrda po jeho přihrávce dopravil míč do sítě – 2:0. V poslední šanci hostů viděl rozhodčí v chumlu hráčů ruku bránícího hráče Sokola a nařízenou penaltu proměnil exligový Flachbart. Ovšem až na druhý pokus. První střelu Volšík vyrazil, ale sudí nechal penaltu opakovat. „První poločas asi úplně oku diváka nelahodil, ale za sebe mohu vyjádřit spokojenost, neboť se naše taktika vyplatila a zápas jsme zlomili ve druhé půli. Musím se přiznat, že jsme v divizi narazili na dosud nejlepšího soupeře a utkání bylo náročné po celých 90. minut. Samozřejmě máme velkou radost, že doma zůstaly všechny tři body,“ řekl krátce po utkání kapitán Sokola Michal Ferčák.