17. kolo krajského přeboru: TJ Sokol Živanice – FK Pardubice C 2:1 (1:1)

25.04.2013 19:24

TJ Sokol Živanice – FK Pardubice C 2:1 (1:1)

ŽIVANICE: Hlouš - Ferčák, Vrážel, Trupl, D. Černík -  Strnad, Mocanu, Beran, Klouda - J. Černík, Kořínek (střídali Peterka a Pecivál). BRANKY:  15. a 82. (z pen.) Mocanu – 30. Buriánek.  ROZHODČÍ: Halda. ŽK: 3:3. DIVÁKŮ: 90.

První jarní výhra potěšila o to víc, neboť šlo o derby s pardubickým céčkem, které je nabyto rychlonohými mladíky. První půle se odehrávala zejména na půlce hostí a převaha přinesla své ovoce již v 15. minutě, kdy Mocanu poslal za záda hostujícího gólmana Ptáčka míč s pomocí tyče. Vyrovnání ve 30. minutě domácí příznivce nepotěšilo, ale potřeba říci, že oku fotbalového fanouška muselo lahodit, bez ohledu na klubovou příslušnost. Standardku proměnil po perfektně sehraném signálu z velké dálky Buriánek -1:1. Osm minut před koncem se jako zkušený exekutor opět ukázal Mocanu, který proměnil penaltu po nedovoleném zákroku na Ferčáka. Živanice zaslouženě slavily tři body. Jednalo se o první jarní bodový zisk. (JŠ)