19. kolo Divize C: Sparta Kutná Hora - Sokol Živanice 2:1 (1:1)

04.04.2016 08:48

Sparta Kutná Hora - Sokol Živanice 2:1 (1:1)

ŽIVANICE: Volšík - Buriánek, Novák, Ferčák, Motyčka - Hundák, Herzán, Gorol, Janecký (83. Novotný) - T. Kakrda (87. Sůra), O. Ujec (72. Polák).

BRANKY: 36. Regner, 62. Urban - 26. O. Ujec. ROZHODČÍ: Novotný. ŽK: 1:3. DIVÁKŮ: 150.

Poprvé v jarní části zaváhali fotbalisté Živanic. V prvním poločase promarnili sérii šancí, po přestávce inkasovali po sporné situaci.

Hosté si v rozmezí 18. a 26. minuty vytvořili pět šancí, jenže proměnili jen jednu. Tu poslední využil Ujec po centru Janeckého. Ještě předtím hlavičkoval Hundák vedle, pak domácí vykopávali míč z brankové čáry. Vedle skončila i střela Gorola, Ujec zblízka trefil brankáře Ptáčka. Ve 36. minutě uspěli domácí, jejichž první vážnější pokus v podobě střely Regnera ze střední vzdálenosti skončil v síti. Ve druhém poločase  Kakrda po kličce neprostřelil brankáře. Rozhodující situace přišla v 62. minutě. Střela Urbana se odrazila od břevna na zem směrem k brankové čáře. Reakce rozhodčího? Po pár vteřinách ukázal na střed a uznal gól pro Kutnou Horu. Oba týmy pak měly ještě několik šancí. Hosté měli nejblíže k vyrovnání po hlavičce Kakrdy a následné dorážce Gorola. napsal o utkání Týdeník Pernštejn