22. kolo Divize C: Živanice - Turnov 1:0

26.04.2010 19:00

Živanice – Turnov 1:0 (0:0)

ŽIVANICE: Mareček - Mocanu (80. Černík), Hrmo, Vrážel, Ferčák - Podlipný, Jedlička (46. Balog), Gorol, Michal - Merganc (46. Melechovský), Kaciáň. Branka: 86. Černík. Rozhodčí: Melichar. ŽK: 1:2 ČK: 0:1 (66. Mrklas). Diváci: 150

Hosté byli ve hře živější, pohyblivější, jejich útočné akce byly nebezpečnější. Oba gólmani – domácí Mareček i Metelka byli však pozorní a tak první půle skončila bez branek. Po změně stran si domácí vytvořili soustavnější tlak, po centru Mocanu se ve výhodné pozici neprosadil Michal, po závaru před Metelkou dělovka Mergance také v síti neskončila. V 66. min. unikl živanickým zadákům, Mrklas, ale Hrmo riskantním zákrokem mu stačil zablokovat míč. Mrklas neoprávněně reklamoval roh a použil k tomu nevybíravý slovník. Po druhé žluté byl vyloučen a hosté dohrávali o deseti. V 80. minutě přišel do hry J. Černík a byl to právě on, kdo rozhodl o tříbodovém zisku Živanic. Hrmo zahrával volný přímý kop, gólman Metelka míč jen vyrazil a Černík hlavou vstřelil gól. Nutno poznamenat, že tři minuty před tímto okamžikem Mareček zmařil vyloženou šanci turnovskému Zdražilovi, takže vítězný gól Živanic hodně připomíná známé fotbalové rčení „nedáš– dostaneš“.