22. kolo krajského přeboru: Živanice - Žamberk 0:1 (0:0)

22.04.2013 18:02

TJ Sokol Živanice – 1. FC Žamberk 0:1 (0:0)

ŽIVANICE: Hlouš - Ferčák, Vrážel, Braun (24. Peterka), Trupl – D. Černík,  Strnad (72. Kořínek), Mocanu, Beran - J. Černík, Jeřábek (46. Pecivál). BRANKA: 77. Breda ROZHODČÍ: Čechlovský. ŽK: 2:3. DIVÁKŮ: 90.

Letošní jaro je pro Živanice zakletým a dá se lakonicky shrnout: pátý zápas, pátá prohra. Zápas 22. kola krajského přeboru, který Sokol odehrál doma byl ve znamení převahy domácích (místy až drtivé), minima vyložených šancí a především střeleckého půstu. Hráči Sokola měli většinu času míč na svých kopačkách, avšak o vyložených šancích se hovořit nedá, proběhla ojedinělá standardka, jako například v 9. minutě, ale bez efektu. Ve 22. minutě se navíc srazili dva domácí a Brauna odvážela sanitka s podezřením na otřes mozku. Změna stran přinesla významné oživení hry na straně domácích, kteří Žamberk doslova obklíčili před jejich brankou. U více či méně vážných příležitostí se mihli snad všichni hráči, avšak štěstí při zakončení, pokud k němu vůbec došlo, nebylo Živanickým přáno. Převaha, nepřevána, v 77. minutě založili na své straně akci hosté a na jejím konci byl nehlídaný Breda, který křížně zakončil z takřka dvaceti metrů, potřeba říci, že v tu chvíli působila obranná řada domácích poměrně chaoticky a hosté tak mohli zužitkovat snad jedinou střelu, kterou na domácí branku za utkání vyslali. I přes obdrženou branku měli domácí míč stále na svých kopačkách, avšak nedůraz a špatná kombinace nevedla k vypracování vyložené šance (a to i přes množství odehraných rohů). V poslední fázi hry v rámci stále se opakujících závarů před brankou hostí měl na kopačce resp. hlavě branku Pecivál, Jakub Černík i Ferčák, ale vyrovnat se již nepodařilo. Ve středu 24. 4. 2013 skládají Živanice doma reparát s Pardubickým Celticem, výkop je v 17:00.  (JŠ)