23. kolo krajského přeboru: Slavoj Cerekvice - TJ Sokol Živanice 1:7 (1:4)

29.04.2013 19:26

Slavoj Cerekvice - TJ Sokol Živanice 1:7 (1:4)

ŽIVANICE: Hlouš - Ferčák, Vrážel, Trupl, D. Černík -  Mocanu, Beran (30. Peterka), Klouda (74. Jeřábek), J. Černík (79. Perlík) – Pecivál, Kořínek. BRANKY:  1. Lebeda – 9., 38., 76. Kořínek, 12. Ferčák, 33. Peterka,  54. Mocanu, 90. Jeřábek.  ROZHODČÍ: Vítek. ŽK: 5:4. DIVÁKŮ: 70.

Živanice definitivně potvrdily probuzení ze zimního spánku a po středeční domácí výhře nad pardubickým céčkem se vydaly bojovat o body do Cerekvice, která byla do té doby na třetím místě tabulky KP. Nejdříve to vypadalo, že Živaničtí budou muset připlavat, neboť se v Cerekvici „protrhla mračna“ a na hřišti se objevily kaluže, avšak před samým výkopem nebylo po vodě ani vidu. Výsledek se pak jeví jednoznačným, avšak pouhých dvacet vteřin od úvodního hvizdu stačilo domácím na to, aby otevřeli skóre zápasu, když se trefil unikající Lebeda – 1:0. To však bylo ze strany Slavoje vše. Živanice postupně dostaly domácí pod setrvalý tlak a Cerekvičtí, kteří se dopouštěli řady chyb, jen těžko odolávali tlaku Živanic. Už v deváté minutě vyrovnal, po spolupráci s Peciválem, Kořínek a ve 12. minutě letěli ruce nad hlavu Živanickým podruhé, když Mocanu rozehrál roh a Ferčák hlavou poslal Sokol do vedení. Ve 33. minutě – akce jako přes kopírák – perfektně kopnutý roh Mocanem a tentokrát vyskočil Peterka, který byl na hřišti pár minut a hlavou upravil na 1:3. Domácí působili odevzdaně a valil se na ně útok za útokem. Ve 38. minutě se na pravém křídle prosmýkl opět Kořínek a svojí individuální akci zakončil i s pomocí domácího Šedy – 1:4. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Pokud by Živanice proměnily všechny svoje šance bylo by to na konci alespoň 1:15, přány jim však byly už „jen“ tři zářezy. V 54. minutě se za perfektní standardky odměnil Mocanu, který z dálky vystřelil pod břevno – 1:5. V 76. minutě zkompletoval hattrick Kořínek a v 90. minutě po chybě gólmana domácích udělal tečku za zápasem Jeřábek – 1:7. Velkou pochvalu zaslouží všichni, kteří se za Sokol do hry zapojili. V sobotu čeká doma Živanice nelehký souboj s Českou Třebovou (5. místo. 34 bodů). (JŠ)