24. kolo krajského přeboru: TJ Sokol Živanice – FK Česká Třebová 1:1 (1:1)

06.05.2013 17:58

TJ Sokol Živanice – FK Česká Třebová 1:1 (1:1)

ŽIVANICE: Hlouš - Ferčák, Vrážel, Trupl, D. Černík -  Strnad, Mocanu (70. Beran), Klouda (75. Braun), J. Černík – Pecivál (60. Jeřábek), Kořínek. BRANKY:  28. vlastní (Švec) – 34. Pešek.  ROZHODČÍ: Svoboda. ČK: 0:1 (87.Švec). ŽK: 2:1. DIVÁKŮ: 90.

Zápas 24. kola KP byl po dohodě obou týmů také zápasem pohárovým a tak bylo jasné, že pokud po devadesáti minutách bude nerozhodný stav, budou se kopat penalty. A jakoby oba celky měly tuto informaci po celou dobu zápasu na mysli a dělali vše pro penaltový rozstřel. Úvodní nápor domácích se minul efektem a skóre otevřel až nešťastník zápasu Švec, který si špatně porozuměl s gólmanem a hlavou sklepl míč za jeho záda – 1:0. Uplynulo však jen několik minut a Českotřebovští vstřelili další branku, když poslední muž v obranném poli Živanic zariskoval, hostující Pešek se řítil sám na bránu a své sólo zakončil k tyči – 1:1. Ve druhém poločase se hra domácích zlepšila, ale zdaleka ne natolik, aby byla korunována vedením. Na druhé straně zazlobil opět Pešek, ale Hlouš byl na místě. Živaničtí potupně převzali otěže zápasu, ale slabá kombinace a řada špatných přihrávek neumožňovali zvrátit vývoj zápasu. V 87. minutě se po faulu na samostatně unikajícího Kořínka odebral do sprch Švec. Ve velkých šancích se postupně ocitli Kořínek, Jakub Černík, na hlavě měl gól i Ferčák, ale štěstí na straně domácích mělo stát až po konečném hvizdu, neboť stav 1:1 neomylně oznamoval, že se budou kopat penalty, aby z duelu vzešel pohárový finalista. I přes to, že domácí neproměnili hned první pokus, byli nakonec postupujícím při skóre 4:2, neboť se vyznamenal Radek Hlouš, který dvě penalty zlikvidoval! Za domácí se trefili Kořínek, Jeřábek, Ferčák a D. Černík, za hosty pak Nágl a Zahálka. (JŠ)