26. kolo krajského přeboru: TJ Sokol Živanice – SKP Slovan Moravská Třebová 2:0 (1:0)

20.05.2013 17:50

TJ Sokol Živanice – SKP Slovan Moravská Třebová 2:0 (1:0)

ŽIVANICE: Hlouš – Michal, Braun (24. Peterka), Trupl, D. Černík - Beran, Vrážel, Jeřábek, Klouda – Pecivál (70. Mocanu, 83. Perlík), J. Černík. ROZHODČÍ: Vlachovský. ŽK: 1:5. BRANKY: 34. A 74. Vrážel. DIVÁKŮ: 80.

Slunné sobotní odpoledne, v Žvanicích ve znamení májové veselice, nepřineslo utkání snů, ale s jeho výsledkem musí být domácí naprosto spokojeni. Hosté přijeli k utkání pouze v jedenácti a i to se bezesporu podepsalo na jejich hře. Z počátku zkoušel Hloušovu pozornost Sedláček, ale domácí gólman jeho pokusy bezpečně kryl. Ve 34. minutě nešel Peciválův centr adresáta Vrážela ve velkém vápně a ten se z první dobré nemýlil – 1:0. Klouda mohl ještě před koncem půle vedení pojistit, ale nebylo mu přáno. Konečný účet vystavil v 73. minutě perfektně hrající Radek Vrážel, který kopal trestňák, jeho dělovka z dobrých 30 metrů prošla hostující zdí a gólman Vykydal ji lapil, ale míč mu vypadl a od tyče se dostal za jeho záda – 2:0. Do konce utkání se již mnoho zajímavého nestalo a domácí si tak připsali tři důležité body. Příští týden zajíždí Živanice k tabulkovému sousedu, a sice na hřiště Dobříkova, který má stejně jako Sokol 35 bodů, ale díky skóre je za Sokolem na deváté příčce. (JŠ)