28. kolo Divize C: FK ŽBS Železný Brod - TJ Sokol Živanice 2:4 (0:2)

01.06.2014 18:53

FK ŽBS Železný Brod - TJ Sokol Živanice 2:4 (0:2)

ŽIVANICE: Ottmar – Buriánek, Novák, Ferčák, Novotný – Krejčík, Gorol, Polák, Kakrda – Mládek (88. Netuka), Mach (75. Janecký). BRANKY: 58. Šimek, 66. Holeček – 2. a 68. Gorol, 41. Mach, 67. Mládek. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (63. Praus). ROZHODČÍ: Tryzna.  DIVÁKŮ: 120.

Domácí naposledy zvítězili ve 25. kole v Liberci a před tím právě v Živanicích v rámci utkání 13. kola. Nebylo tedy divu, že Sokol chtěl v utkání bodovat, což se ukázalo hned v úvodu utkání, kdy se parádně prosadil Gorol, který z hranice vápna pumelicí vymetl pavouky z branky domácích – 0:1. Hrálo se v rychlém tempu a první poločas vyzníval jasně pro hosty ze Živanic. Gólově se však Živaničtí prosadili až v závěru, když Mach trestal školáckou chybu v rozehrávce domácích.

Druhý poločas přinesl nečekaný zvrat. Domácí využili ztrátu koncentrace hráčů Sokola a trestali. Na tabuli svítila 66. minuta a skóre bylo srovnáno – 2:2. Drama však zdaleka nekončilo. Gorol a Mládek se nakonec zasloužili o další dvě branky a Živanice tak vezou zasloužené tři body. V sobotu 7. 6. 2014 se Sokol utká v rámci posledního domácího zápasu s Jabloncem nad Jizerou, utkání začíná tradičně v 17:00.  (JŠ)