3. kolo Divize C: Kutná Hora - TJ Sokol Živanice 1:0 (1:0)

25.08.2014 18:10

Kutná Hora – TJ SOKOL Živanice 1:0 (1:0)

KUTNÁ HORA: Stehno – Skokan, Franc, Schwarz, Urban – Vácha, Vančura, Frejlach, Wolf (80. Nekvinda) – Antoš (93. Pospíšil), Křelina. ŽIVANICE: Knobloch – Poděbradský, Novák, Ferčák, Pavlásek – Buriánek (73. Novotný), Gorol, Ráliš (84. Mládek), Janecký (75. Kaymba) – Kořínek, Kakrda. BRANKA: 23. Vančura. ROZHODČÍ: Flimmel – Koval, Šulcová. ŽK: 3:2. DIVÁCI: 220.

Od začátku mělo střetnutí náboj a v soubojích se jiskřilo. Kutná Hora nastoupila na stoperu s loni ještě útočníkem Antonínem Schwarzem. Paradoxně mu spolupráce s Francem vycházela na jedničku. V 17. minutě domácí poprvé zahrozili. Po rohovém kopu Vančury hlavičkoval osamocený Antoš, ale brankář Knobloch vytáhl reflexivní zákrok. Pěkný fotbalový moment viděli fanoušci ve 23. minutě. Vácha se Skokanem vykombinovali míč pro rozeběhnutého Křelinu, jehož střílený centr si ukázkově srazil do vlastní brány záložník Buriánek – 1:0 (pozn. branka byla připsána Vanžurovi).

Po přestávce se hrál nadále vyrovnaný fotbal. Kutná Hora pozorně bránila a držela živanické střelce daleko od své branky. Několik průniků pak zlikvidoval brankář Stehno bez sebemenších problémů. V 73. minutě mohl uzavřít „pojistku" domácí Křelina, jenže jeho samostatný únik zlikvidoval Knobloch. Pět minut před koncem našel Vácha zpětnou přihrávkou od brankové čáry Vančuru, jeho pokus však doskákal těsně vedle tyče. Kutná Hora i tak získala velice cenné tři body. Napsal o utkání Kutnohorský deník.                                                                                      (JŠ)