30. kolo krajského přeboru: TJ Sokol Živanice – Sokol Moravany 5:0 (2:0)

17.06.2013 18:24

TJ Sokol Živanice – Sokol Moravany 5:0 (2:0)

ŽIVANICE: Hlouš - Ferčák, Vrážel, Trupl, D. Černík -  Strnad, J. Černík (77. Petrlík), Beran, Klouda (73. Braun) – Pecivál (68. Peterka), Kořínek. BRANKY:  28. Trupl, 43. Ferčák z pen., 72. a 75. Peterka, 77. Kořínek.  ROZHODČÍ: Ujec (Pce). ŽK: 1:1. DIVÁKŮ: 120.

Ti diváci, kteří byli na podzim v Moravanech, očekávali tvrdý a nesmlouvavý duel plný emocí. Tečka za krajským přeborem sezóny 2012/2013 však byla jednoznačná, proběhla v klidu a Živanice přejely neškodného soupeře hladce 5:0. Úvod tomu však nenasvědčoval, neboť hostující obranu a hlavně gólmana hostí Brandu (toho třeba za předvedený výkon pochválit) neustále zaměstnával Kořínek, který měl jen v prvním poločase minimálně čtyři góly na kopačce, když dvakrát šel sám na branku (jednou odvrátil gólman Branda, jednou zasahoval až na čáře hostující obránce), gól však ne a ne přijít. Až jako blesk z čistého nebe udeřil ve 28. minutě Lukáš Trupl, který otevřel důležitou brankou skóre utkání a který jak později uvedl, tak učinil proto, že se již nemohl koukat na tristní stav 0:0 na světelné tabuli. Domácí neúnavně pokračovali v útočení, další významné šance připsali vedle Kořínka také  Pecivál a Dominik Černík, který prověřil gólmana po rohu. Další branka však přišla až dvě minuty před koncem, když po faulu na aktivního Kořínka proměnil s přehledem penaltu Ferčák – 2:0. Ve druhém poločase pokračovala hra kočky s myší a přišla další řada neproměněných šancí domácích (například Pecivál). Hru v závěru výrazně oživil Peterka, který se výtečně doplnil s Kořínkem a již po čtyřech minutách na hřišti nekompromisně zavěsil pod břevno – 3:0. Velký potlesk patří za branky na 4:0 a 5:0 Peterkovi s Kořínkem, kdy v prvním případě skóroval Peterka po nealibistické přihrávce Kořínka a v 77. minutě proběhla obdobná akce v opačném gardu a do listiny střelců se konečně zapsal i Kořínek. Velké dík však patří všem hráčům, Živaničtí sehráli povedené utkání, byl to fotbal s řadou nádherných akcí a brankových příležitostí, okořeněný pěti pohlednými brankami. Speciální potlesk patří Kořínkovi, který vydatně zaměstnával obranu Moravan po celou dobu a byť má v zápase jen jeden zářez (nepočítaje asistence), mohl vstřelit minimálně pět branek a to soupeři nepřidalo :-). Loučení se sezónou tak proběhlo ve výborné atmosféře. Zároveň dodejme, že Živanice skončily na sedmém místě se 41 body (skóre 55:47).                            (JŠ)