Pardubický deník: "'Živanice spáchaly sebevraždu"

24.05.2011 10:59

Pardubicko/Krajský přebor/ - Magnet jara: Pardubické béčko přejelo lídra tabulky, mladíci byli na utkání bezvadně připraveni

D e r b y... Sice jen pět písmen ale v žilách fotbalových fanoušků umějí pořádně rozproudit krev. O jednom takovém se mluvilo už od začátku jarní části krajského přeboru. Pardubické béčko versus Živanice. Měl to být boj, ve kterém rozhodnou maličkosti. Nebyl. Mladíci svého zkušenějšího soka přejeli. A opět se ukázalo, že derby jsou nevyzpytatelná a že se v nich může přihodit cokoliv.

Nejsledovanější utkání jara se hrálo za velmi slušné divácké návštěvy. Myslím si, že jsme od začátku nenechali nikoho na pochybách, kdo bude pánem na hřišti. Naše dobrá hra přinesla první ovoce ve 28. minutě, kdy po rychlé akci Řezníček – Hundák zakončil gólově Kudrna. Po vstřeleném gólu jsme ale trochu zvolnili tempo a přenechali iniciativu hostům. Ti však své šance v závěru poločasu naštěstí pro nás nevyužili,“ okomentoval první poločas domácí trenér Josef Krupička a vrhl se i na hodnocení druhého.

Bylo jasné, že hosté budou muset jít trochu do rizika, aby vyrovnali a uhráli kýžený bod. To však byla jejich sebevražda. Zbytek zápasu nezvládli jak takticky, tak ani kondičně. Otevřeli totiž střed hřiště a valil se na ně jeden náš útok za druhým. Z toho vyplynul i druhý gól, který vstřelil Brychta. V 77. minutě zvýšil Řezníček na 3:0 a bylo prakticky po zápase. Soupeř se úplně sesypal a další góly na sebe nedaly dlouho čekat. Penaltu po faulu na Sklenáře proměnil Hundák a naši zaslouženou výhru pečetil svým druhým gólem v zápase mladý Řezníček na konečných 5:0. Všem našim hráčům musíme poděkovat za předvedený výkon a nasazení. Byl to opravdu kolektivní výkon, ale kdybych měl někoho vyzdvihnout nad rámec zápasu tak to budou Kopřiva, Brychta, Kudrna a Řezníček.“