Přátelák: Živanice – Libčany 2:1

20.03.2010 21:05

Živanice – Libčany  2:1 (0:0). Branky: Gorol, Černík. Sestava Živanic: Mareček - Hrmo, Mocanu, Vrážel, Podlipný - Gorol, Melechovský, Zahálka, Černík - Balog, Merganc, střídali: Koch, Holešínský, Janecký.

15.3.2010 - K zatím poslednímu přátelskému utkání si Živaničtí přizvali účastníka 1.A třídy Královehradeckého kraje Libčany. Na umělé trávě Všesportovního stadionu v Hradci Králové byly v úvodní části aktivnější Živanice. Nicméně opětovné trápení nastalo s koncovkou. Tutovky zahodili Gorol, Melechovský, Balog i Merganc, je však třeba pochválit výborně chytajícího brankaře Libčan Tošovského, který zachránil řadu gólů. Nejhezčí akci prvního poločasu vymyslel Gorol, ten po levé straně zatáhl míč do útočného pásma, přesně přihrál volnému Melechovskému, ale ten jasný gól odmítl a střílel těsně vedle. Po změně stran se hra vyrovnala a i Libčany sem tam zahrozily. Avšak v 60. minutě přišla nádherná rána Gorola z 25 metrů, kterou otevřel skóre zápasu. Libčanští se však papírově silnějšímu soupeři nevzdali a po hrubé chybě Černíka se jim podařilo vyrovnat. Černík však svou chybu napravil a v samotném závěru utkání se mu podařilo přece jen vstřelit vítězný gól Živanic. Po nádherném centru z pravé strany nekompromisně zavěsil za Tošovského záda. Sokol tak i v dalším zápase potvrdil, že zažívá gólové trápení, kdy řada pohledných akcí není zakončena kýženou brankou.