Příprava: Přestřelka se slávistickými mladíky skončila lépe pro červenobílé barvy

13.06.2021 14:28

TJ Sokol Živanice – SK Slavia Praha „B“ 3:4 (1:1)

ŽIVANICE: Frydrych - Buriánek, Spěvák, Staněk, Polák - Langr - D. Pánek, Zavřel, Kopecký, Langr – Štěpánek, Petrus. Střídali: Vaníček, F. Pánek, Ráliš, Kakrda, Formáček, Václavek, Knespl.

SKS „B“: Surovčík – Bárta, Matys, Štětka, Labík – Nikl – Vorel, Zeronik, Kopáček – Diabate, Alijagić. Střídali: Beran, Šimeček, Šigut, Hrubeš, Hájek, Horský.

BRANKY: 7' Polák, 47' Kopecký, 77' vlastní - 27' Vorel, 73' a 78' Diabate, 86' Beran. ŽK: 1:0. ROZHODČÍ: Nenadál – Klír, Schmeiser. DIVÁCI: 180.

Po mnohaměsíční pauze se Sokol Živanice mohl představit také před domácími diváky. To když k přípravnému utkání pozval mladíky, kteří kopu za rezervní tým mistrovské Slavie Praha. Úvod utkání patřil jednoznačně hráčům v oranžových dresech. Už v sedmé minutě otevřel účet zápasu Polák, který pohotově zakončoval z prostoru malého vápna - 1:0. Hrál se pohledný fotbal a domácí si připsali řadu kombinačně zajímavých akci, kterým však chyběla potřebná koncovka. Zvýšit však jednoznačně mohli Zavřel nebo Petrus. Po půlhodince hry ale nakonec udeřili hosté, kteří nejdříve nastřelili břevno a v následující skrumáži se nejlépe zorientoval Vorel - 1:1. Tím byl stanoven také účet první půle!

Do druhé půle nastoupily oba celky ve znatelně pozměněných sestavách. Také začátek druhého dějství patřil spíše domácím, kteří nastolený tlak zužitkovali již po dvou minutách. To když Kopecký dokázal hlavou vrátit Sokolu vedení – 2:1. Červenobílí však v průběhu druhé půle znatelně přidali a zápas se postupně dostal do jejich režie. Činil se zejména rychlonohý Malijec Bassekou Diabate, který zařídil dvě branky (na 2:2 a na 3:3) a nakonec i vítězství červenobílých, když těsně před koncem zápasu našel nabíhajícího Berana - 3:4. Dodejme ještě, že v 77. minutě padla vlastní branka Slavie, když do prostoru vápna hostí poslal zprava balón Buriánek (branka na 3:2).                                                                 (JŠ)