Příprava Sokola je již v plném proudu, tento týden vyzveme dva divizní soupeře

14.01.2014 17:45

Už šestého ledna se sešli fotbalisté TJ Sokola Živanice k prvnímu tréninku po svátcích. Mužstvo nově povede Josef Košátko, na postech asistentů zůstávají Vítězslav Rejmon a Jaroslav Kratochvíl. Tým trénuje v domácích podmínkách areálu v Živanicích a tréninkové dávky jsou doplňovány i zápasy na „umělce“ v Ohrazenicích. Sokol má za sebou již první přátelák, když v sobotu v Chrudimi změřil síly s tamním áčkem a nedopadl vůbec zle, totiž prohrál pouze 2:1, přičemž hosté skórovali Holubem až v 76. a 85. minutě. Za Sokol se trefil Karel Krejčík (65.minuta), kterého centrem našel Ondra Novotný. Tento týden pak zajíždíme do Chocně k přáteláku s V. Mýtem (čt 17:30) a v sobotu 18.1.2014 změříme v Ohrazenicích síly s FK Pardubice B.

V současné době je na testech v Živanicích několik nových hráčů - Jakub Vaníček (Nový Bydžov/Nová Paka), Štěpán Martinovský (FC H. Králové), oba gólmani. Dále Vojtěch Pavlásek (Lázně Bělohrad), Lukáš Polák (FK Pardubice), David Hamák (Kratonohy) a Radek Mládek (Olympia HK), z hostování ze Dvora Králové se vrátil Jakub Černík. Živanice naopak opustili Hanč, Klátil, Baldrych a Rydval, kterým skončilo hostování a Ondra Herzán je v současné době na testech v Budějovicích.

Z herní přípravy:

11.1.2014 od 11:00   MFK Chrudim – Živanice 2:1 (0:0)

16.1.2014 od 17:30    V. Mýto – Živanice (UMT Choceň)

18.1.2014 od 13:00    FK Pardubice B – Živanice (UMT Ohrazenice)

Další dosud neupřesněné zápasy: FK Náchod, Zábřeh na Moravě, FK Pardubice A, FK Kolín, FK Čáslav.