Sokol přidal další vysokou domácí výhru, Semily odvážely šest branek!

TJ Sokol Živanice – SK Semily 6:0 (2:0)

ŽIVANICE: Volšík - Buriánek, Novák, Ferčák, Motyčka (67. Novotný) – Hundák (69. Polák), Herzán, Gorol (79. Sůra), Janecký (62. Kakrda) - Petrus, O. Ujec (82. Mayer).

BRANKY: 8. Hundák, 33. a 67. Petrus, 52. Gorol, 64. O. Ujec, 80. Ferčák.

ROZHODČÍ: Hůlka. ŽK: 0:0. DIVÁKŮ: 110.

Průběh utkání víceméně korespondoval s postavením obou celků v tabulce a druzí domácí neměli s posledními hosty větší problémy. Budiž však ku cti hostí uvedeno, že nastoupili s mužstvem doplněným řadou mladíků a rozhodně se nedá řící, že by přijeli do Živanic pouze sekundovat!

Sokol přetavil úvodní tlak (v jehož rámci byl blízko brnace například Novák) v Hundákovu „otevírací“ branku již v 8. minutě (asistoval Janecký) – 1:0. Ve 26. minutě našel Janecký ve vápně číhajícího Petruse, ten ale pálil těsně vedle levé tyče. Jak se však ukázalo o sedm minut později, šlo jen o kalibraci mířidel, neboť ve 33. minutě umisťuje Petrus přesnou střelou k tyči míč do sítě – 2:0. V průběhu první půle se zastřeloval i Gorol, jeho pokusy však končily v náručí gólmana Koudelky. Pár minut před koncem první půle ještě po Herzánově přihrávce Janecký hlavou orazítkoval tyč!

Druhá půle pokračovala v podobném duchu a bylo otázkou času, kdy domácí přidají další branku, ta padla již v 52. minutě po Gorolově povedené střele z dobrých dvaceti metrů – 3:0. O minutu později lobuje ve slibné pozici domácí kapitán Herzán těsně vedle branky hosti. V 64. minutě zvyšuje Ujec přesnou dorážkou – 4:0. Pátá branka přichází záhy, když Herzán ukázkově uvolní Petruse, který si poradí s hostujícím obráncem a umístěnou střelou zvyšuje na 5:0! Střeleckou listinu uzavřel v 80. minutě matador Ferčák, který po rohu využil odražený míč z první střely a přesnou ránou uzavírá na konečných 6:0.                                          (JŠ)