Sokol zaútočil nemilosrdně, Letohrad dostal šestku!

14.05.2017 17:19

TJ Sokol Živanice - FK Letohrad 6:0 (4:0)

ŽIVANICE: Vašíček – Novotný (63. Norek), Buriánek (71. Sůra), Ferčák, Motyčka – Polák (79.Hundák), Herzán, Gorol – Kakrda, Ujec, Petrus (58. Janecký).

BRANKY: 2. a 50. Ujec, 21. Polák, 37. Kakrda, 39. Gorol, 68. Janecký.  ROZHODČÍ: Erlebach. ŽK: 1:1. DIVÁCI: 100.

Už úvod zápasu naznačil, že bude na co koukat, neb již ve druhé minutě rozvlnil síť Ujec, který zblízka prostřelil gólmana hostí. Druhou branku přidal Polák, který po přesném Buriánkově pasu spurtoval sám ku brance hostí a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0! O tři minuty později odmítl zvýšit Ujec, který byl osloven v malém vápně Petrusem. Další branka padla ve 37. minutě, kdy se k odraženému míči dostal Kakrda a umístěnou střelou k tyči nedal Ehrenbergerovi šanci – 3:0. Poločasové skóre ukázkově završil Gorol, který poslal trestný kop z dobrých třiceti metrů do prostoru spojnice branky hostí – 4:0.

Druhá půle přinesla podobný obraz hry, ku cti hostů budiž zmíněna standardka Tichého, při které se brankář Vašíček poprvé v utkání protáhl. Za domácí vyslal pěknou střelu Polák, ale ta nesměřovala mezi tři tyče. V 50. minutě zprava nalil Petrus a Ujec zvýšil již na 5:0!!! O deset minut později pálil Kakrda těsně nad. Konečný účet vystavil Janecký, který proměnil Ujcovu přihrávku – 6:0. V poslední desetiminutovce dvakrát ukázkově „začapal“ gólman Vašíček a nedovolil hostům ani čestný zásah.                                                                                  (JŠ)