Teslu podrazili její bývalí hráči, napsal Pardubický deník

22.09.2014 17:47

Pardubice – Derby dvou naprosto rozdílných poločasů, ve kterém Živanice předvedly veleobrat.

Pardubice B – Živanice 2:3
Lépe začali domácí a již v šesté minutě po centru Kopeckého z levé strany zakončoval hlavou Pražák. Trefil však náruč Knoblocha. V 17. minutě pardubičtí zahrávali rohový kop a po několika hlavičkách byla ta Klátilova gólová . Ve 29. minutě stejný hráč využil zaváhání Knoblocha v rozehrávce a lehce zvýšil na 2:0. Ve 35. minutě hosté snížili, když Poděbradského přízemní centr před bránu T. Kakrda sice netečoval, ale zmátl tím Čihaře, který nezasáhl a míč nakonec skončil v síti. Ve 39. minutě Čihař zlikvidoval loženku T. Kakrdovi, který byl před ním úplně sám.

Do druhé půle byla rezerva nucena učinit tři změny v sestavě. Ve 48. minutě se k trestnému kopu kousek za vápnem postavil Buriánek a střelou přes zeď vyrovnal. Následně domácí museli pro zranění vystřídat další dva hráče, čehož hosté využili v 65. minutě. Vanžura dostal příliš mnoho prostoru a střelou na zadní tyč rozhodl o těsné výhře Živanic. Po zbytek zápasu se již nic zajímavého neudálo, když domácí marně dobývali svatyni dobře bránících Živanic.