V souboji nováčků uspěly domácí Velvary, zápas však zanechal řadu otazníků...

10.09.2018 08:34

TJ Slovan Velvary - TJ Sokol Živanice 3:1 (1:1)

ŽIVANICE: Volšík - Buriánek, Košťál, Staněk, Motyčka - Kakrda, Ptáček (72. D. Pánek), Polák, Hundák (52. Gorol) - Ujec (79. Živný), Štěpánek (60. Petrus).

BRANKY: 2. a 62. Pavlíček, 81. Kafka - Obrtlík (vlastní).  ŽK: 2:4 (Havel, Tenkl - Košťál, Polák, Gorol, Ptáček). ROZHODČÍ: Štuk - Hrkal, Vychodil. DIVÁKŮ: 320.

Šest zápasů odehráli živaničtí fotbalisté ve třetí nejvyšší soutěži a zatím získali jen čtyři body, když na svůj první tříbodový zisk stále čekají. V souboji nováčků se zdálo, že se poperou o vítězství, ale tendenčně řízený zápas sudí Štuk umožnil Velvarům po remízové první půli strhnout vítězství ve svůj prospěch.

Vstup do utkání měli hosté nešťastný, již ve 2. minutě zužitkoval centr z pravé strany hlavou Pavlíček a domácí vedli 1:0. Hosté se ale dostali do hry, ve 13. minutě po standardce Kakrdy nastřelil Staněk břevno velvarské branky. V 19. minutě po standardce Hundáka a míč propadl hradbou těl a zapadl do velvarské branky. Gól byl nakonec vyhodnocen jako vlastní. Do 35. minuty byli hosté lepším týmem, ale v závěru první půle se dostali pod tlak soupeře,

který přidal na důrazu, agresivitě a bojovnosti. Klíčovým momentem zápasu byla 48. minuta, po vyražené střele Ujce z výhodné pozice trefil Polák velvarského gólmana, vzápětí vychytal živanický gólman Volšík nebezpečného Pavlíčka. Domácí šli tvrdě za svým cílem, agresivní nevybíravé zákroky domácích sudí Štuk nepochopitelně toleroval a po celý průběh zápasu se dopouštěl řady podivných verdiktů. V 62. minutě nařídil z malého vápna Živanic trestný kop (malá domů?) a Pavlíček zajistil domácímu týmu vedení 2:1. Domácí si vytvářeli další šance, ta v 79. minutě Havla byla stoprocentní. V 81. minutě po nevydařené střele jednoho z domácích hráčů míč kuriózně trefil domácího Kafku a domácí vedli 3:1. Hosté se jen s obtížemi dostávali do střeleckých pozic…

vyšlo v Týdeníku Pernštejn 10. 9. 2018

Roman Oliva, trenér Sokola Živanice, po utkání uvedl: „Do utkání jsme vstoupili laxně a soupeř toho hned využil. Trochu to s námi zatřáslo, ale pak jsme se z toho dostali. Vytvořili jsme si tlak, nastřelili břevno a vyrovnali. Rozhodující se ukázala situace, kterou rozhodčí posoudil jako malou domů ve vápně. Soupeř zahrával nepřímý kop z hranice malého čtverce a po něm vstřelil vedoucí gól.“