12. kolo ČFL: TJ Sokol Živanice – FC Písek fotbal 1:0 (0:0)

29.10.2018 19:00

TJ Sokol Živanice – FC Písek fotbal 1:0 (0:0)

ŽIVANICE: Hrnčíř – Buriánek, Košťál, Staněk, Motyčka – Polák (71. Gorol), Herzán, Ptáček, Hundák (88. Živný) – M. Ujec (56. D. Pánek), Štěpánek (56. Petrus).
BRANKA: 85. Košťál. ROZHODČÍ: Váňa - Machýček, Vyhnanovský. ŽK: 6:2. DIVÁKŮ: 120.

Ž I V A N I C E – V sobotu přijel do Živanic tým z Písku a nevedl si špatně. Ale hrubé nepřesnosti rozhodčího Váni a asistenta na lajně Machýčka, přehlížení faulů soupeře, zahájení hry, když živanický tým ještě neměl dostřídanou dvojici hráčů, to byly momenty, které mnozí diváci na ligovém fotbalu ještě neviděli. Naštěstí pět minut před koncem se rozhodlo o živanickém tříbodovém zisku, když po rohu Hundáka zblízka skóroval Košťál, ale nad komediálními výkony rozhodčích se pozastavovali i příznivci píseckého fotbalu, i samotní hráči...

Domácí se dlouhé minuty nedostávali do střeleckých příležitostí, středová řada nebyla hnacím motorem svého týmu a tak se gólové šance nerodily. Naopak Staněk musel stíhat unikajícího Janušku a znemožnit mu střelecké zakončení. Ve 32. minutě to byl znovu nebezpečný Januška, který pálil z 25 metrů, ale Hrnčíř výborně zasáhl. Ve 37. minutě po trestném kopu Hundáka pálil z dálky Polák, ale vysoký gólman Hajdůšek střelu pod břevno kryl.

V dalším průběhu se několikrát vyznamenal brankář Hrnčíř. V 55. minutě domácí sáhli k dvojnásobnému střídaní, ale to už bylo v období zmíněných chyb sudích, hlavní sudí často nevěděl, co se děje. V 60. minutě po centru Hundáka zblízka přestřelil D. Pánek. Domácí byli sice usilovní, soupeř byl ale důraznější a rychlejší. V 85. minutě se po rohu Hundáka zblízka prosadil Košťál - 1:0. Rozhodnuto ale nebylo, prodlužovalo se šest minut a písecký Held v 96. minutě nastřelil tyč…

vyšlo 29. 10. 2018 v Týdeníku Pernštejn

Richard Polák, vedoucí týmu Živanic, řekl po utkání pro Deník: „Je to vydřené vítězství. Chtěli jsme o něco víc než soupeř. Písek byl hodně nepříjemný a asi nejlepší tým, který se u nás v podzimní části představil. Jednalo se o mladé, běhavé a férové mužstvo. Ve vyrovnaném duelu se nám herně nedařilo, ale vyvážili jsme to bojovností. Rozhodující branku vstřelil po standardní situaci a Košťál, který v souboji tečoval Staňkovu hlavičku. V samotném závěru nám zatrnulo, poté co hosté v šesté minutě nastavení trefili tyč.“