20. kolo divize C: TJ Sokol Živanice – FK Kratonohy 3:0 (2:0)

08.04.2018 13:33

TJ Sokol Živanice – FK Kratonohy 3:0 (2:0)

ŽIVANICE: Ptáček – Buriánek, Ferčák, Motyčka, Novotný – Polák, Herzán (87. F. Pánek), Gorol, Hundák – T. Kakrda (77. M. Ujec), D. Pánek (63. Petrus).

KRATONOHY: Mačí – Kábrt, Kabeláč, Kouřil, Novák – Kraják (82. Haupt), Krejčík (65. Brunclík), Čada, Tulach (46. Trnka) – Štoček (65. Čihák), Jimmy (46. Kuťák).

BRANKY: 15. Herzán, 43. T. Kakrda, 83. Gorol (pen.). ŽK: 1:1. ROZHODČÍ: Matyš. DIVÁKŮ: 192.

Vydatný zápasový příděl aktuálně absolvují fotbalisté Sokola Živanice, kteří po středeční dohrávce 16. kola s Trutnovem odehráli hned v sobotu utkání 20. kola s ambiciózním soupeřem z Kratonoh a již následující středu pokračuje jarní šňůra další dohrávkou (11. 4. 2018 od 17:00 v Brandýse).

Domácí však zápasovou zátěž ani nevydařené utkání s Trutnovem nedali znát a na Sršně z Kratonoh vlétli ve velkém stylu! Po mnoha závarech v úvodních minutách mohla radost mezi domácími příznivci vypuknout naplno ve 14. minutě, kdy akci připravil Ferčák, který přihrával Gorolovi a ten rovnou pálil. Jeho ostrou ránu ještě gólman Mačí vyrazil, avšak na Herzánovu dorážku z voleje již nestačil – 1:0. Gorol byl při chuti a o pár minut později pálil jen těsně nad! Řadu nebezpečných akcí vymyslel také aktivně hrající Hundák, který hostující obranu pravidelně zaměstnával. Velké šance zaznamenali dále D. Pánek a Kakrda. Závěrečný účet první půle však vystavil až druhý jmenovaný dvě minuty před koncem poločasu, kdy se Sokol dostal do přečíslení a rychlý brejk se přes Poláka dostal právě ke Kakrdovi, který úspěšně zakončil – 2:0.

Hned v úvodu druhé půle mohl skórovat opět Kakrda, který však ve vápně pouze trefil gólmana. I ve druhém dějství měli domácí navrch, ale gólový efekt se dlouho nedostavoval. Gólman Mačí zachránil hosty i po nebezpečné umístěné střele D. Pánka, brankové rozuzlení však přišlo až v samém závěru, kdy byl po faulu na Petruse nařízen pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Gorol a uzavřel tak na konečných 3:0! Vítězství Sokola bylo zcela zasloužené, když po oba poločasy diktoval hru.

Aktuálně čeká Sokol výše zmíněná dohrávka v Brandýse (17. kolo) a v sobotu 14. 4. 2018 od 17:00 Živanice doma hostí FK Kolín!                                (JŠ)