18. kolo Divize C: Živanice – FK Pardubice 1:3

28.03.2010 18:14

Živanice – FK Pardubice 1:3 (0:1)

ŽIVANICE: Mareček – Vrážel, Hrmo, Podlipný, Mocanu – Balog, Gorol, Jedlička, Melechovský – Merganc (71. Černík), Kaciáň. Trenér: Rostislav Macháček. PARDUBICE: Shejbal - Hudec, Tischler, Prorok, Voženílek – Fidra, Kudrna (88. Chvála), Jeřábek, Rešetár - Petrus, Fikejz (14. Brychta). Trenér: Martin Svědík. Branky: Hrmo – Rešetář, Fidra, Prorok. Rozhodčí: Pilný - Vítek, Vídeňský. ŽK: Vrážel, Gorol – Prorok, Hudec. Diváků: 250.

V první půli zápasu byly necelé tři stovky diváků v areálů živanického Sokola svědky opatrného oťukávání obou mužstev. Hromadný povzdech diváků zazněl už v 11. minutě, kdy Hudec odhlavičkoval prudký Gorolův centr do zámezí a nebyl daleko od vstřelení vlastního gólu. Živanicím se nepodařilo otevřít skóre ani po dvou rohových kopech Jedličky a tak iniciativu převzaly Pardubice. Ve dvacáté minutě se jako blesk prořítil Rešetár živanickou obranou a pumelící pod víko nedal Marečkovi šanci chytat. O pár minut později Gorol ze standardky trefil pouze zeď. Další šanci, tentokrát Balogovu střelu, bravurně vyboxoval pozorný Shejbal. Pardubický gólman se nenechal zaskočit ani uniknuvším Mergancem, který se řítil sám na bránu pár minut před koncem první půle. Po změně stran se vystupňovaly snahy o vstřelení gólu na obou stranách. V 50. minutě nepřehlédl rozhodčí Pilný ruku a Živanice kopaly standardku těsně před velkým vápnem, Jedličkovi ale střela příliš nesedla a trefil pouze zeď. Druhý hřebíček do domácí rakve však zatloukl o pár minut později opět Rešetár, ten zleva přihrál do vápna nepokrytému Fidrovi, který nekompromisně zavěsil za Marečkova záda. Živanická obrana však připomínala cedník i v 59. minutě, to na 0:3 zvyšoval Prorok. Zjevně otřesený domácí celek mohl definitivně pohřbít Rešetár, který opět projel celé hřiště jak nůž máslem a za přihlížení živanických obránců ještě stačil vystřelit. Nepodařilo se mu však zamířit mezi tři tyče Marečkovy branky. Domácí tým se však v poslední půlhodince probudil a snaha vstřelit gól byla ve vzduchu silně cítit. V 66. minutě střílel Mocanu vysoko nad. O tři minuty později kopaly Živanice již třetí standardku těsně před velkým vápnem Pardubic, Hrmova střela však šla těsně vedle. Vytoužený čestný úspěch domácích přišel v 76. minutě, kdy rozhodčí nařídil penaltu za Voženílkovu ruku. Míč si před Shejbalovu branku postavil Hrmo a s přehledem proměnil. Závěrečné minuty přinesly mírnou převahu domácích, ale jak se ukazuje v posledních zápasech touha Živanických po vstřelení gólu je silnější než skutečně předvedený výkon. Pět minut před koncem poslal Hrmo ze standardky míč opět jen do zdi. V 91. minutě vyslal poslední střelu zápasu aktivní Mocanu, nezacílil však mezi tyče a jeho rána šla nad. Z okresního derby tak vyšly zaslouženě vítězně Pardubice, které z 18 odehraných zápasů pouze dvakrát remizovaly a jednou prohrály.                            JIŘÍ ŠIMEK