19. kolo ČFL: FC Jiskra Domažlice - TJ Sokol Živanice 2:2 (0:0) - pen 4:2

18.03.2019 08:15

FC Jiskra Domažlice - TJ Sokol Živanice 2:2 (0:0) - pen 4:2

ŽIVANICE: Hrnčíř - Buriánek, Košťál, Staněk, Polák (93. Ferčák) - Gorol, Motyčka - D. Pánek (70. Hundák), Petrus (90. F. Pánek), Nikodem (81. Ptáček) - Štěpánek (83. Gašpar).

BRANKY: 77. Skopový, 90 (+5) Došlý z pen. - 7. Petrus, 87. Staněk. ROZHODČÍ: Severýn - Černý, Horych. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (84. Teršl). DIVÁKŮ: 220.

DOMAŽLICE - Dvakrát v průběhu utkání hosté byli ve vedení, ale domácí skóre dokázali srovnat...

Hosté sehráli na půdě favorita vyrovnanou partii, domácí si v první půli šanci nevytvořili, naopak hosté mohli skórovat již v 10. minutě, kdy postupoval Petrus sám na gólmana. Pokusil se o lob přes gólmana, ale nepovedlo se. Míč strážce domažlické branky stačil zachytit. Další příležitost měl živanický Štěpánek, jemuž prostrčil míč D. Pánek, ale ani z této akce gól nepadl.

Po změně stran se hosté ujali vedení v 67. minutě. Po akci Nikodéma se střelecky prosadil Petrus - 0:1. V 76. minutě ale domácí skóre vyrovnali, čtyři minuty před koncem se po rohovém kopu uvnitř velkého čtverce do listiny střelců zapsal Staněk 1:2. Domácí ale stihli ve třetí minutě nastavení skóre srovnat, po rohovém kopu se faulu dopustil F. Pánek a pokutový kop proměnil Došlý. To byla poslední vteřina zápasu, o druhém bonusovém bodu rozhodovaly penalty…