30. kolo ČFL: TJ Sokol Živanice - FC Slavoj Vyšehrad 1:2 (1:0)

02.06.2019 21:06

TJ Sokol Živanice – FC Slavoj Vyšehrad 1:2 (1:0)

ŽIVANICE: Volšík – Buriánek, Košťál (70. Gašpar), Staněk, Polák – Hundák, Motyčka, Ptáček, Nikodem (85. Ferčák) – Petrus (69. Gorol), Štěpánek (74. D. Pánek).

BRANKY:  43. Hundák - 74. Drobílek (pen.), 78. Drobílek. ROZHODČÍ: Hájek – Raplík, Hanáková. ŽK: 6:2. DIVÁCI: 120.

Živanice v utkání s lídrem soutěže podaly pravděpodobně nejlepší výkon této sezony. Vysoké nasazení, týmová hra a chuť po vítězství však tentokrát na body nestačila. Hosté jdou za postupem do druhé ligy velmi zodpovědně a rozhodně nic nepodceňují. Hned v úvodu utkání se na bránu řítil Petrus, jeho individuální akci však zastavil údajný ofsajd. Dlouho se bojovalo mezi šestnáctkami, bez větší šance na obou stranách. To platilo až do 40. minuty, kdy zleva nabíhající Nikodem nebezpečně pálil a gólman Otáhal měl co dělat... Jen o pár minutek později se prosadil Hundák, který změnil stranu a střelou z dobrých 25 metrů přesně napřáhl k tyči – 1:0. Živanice byly na koni a do kabin se šlo za zaslouženého vedení pro domácí.

Hned v úvodu druhé půle byl Sokol podvakrát blízko pojistce, ale bez gólového efektu. Nebezpečně pálil Nikodem, ale podvakrát skvěle zasáhl gólman hostí. Ve druhé půli bohužel začali zásadněji úřadovat arbitři utkání. Sokol statečně bojoval a dobře fungující defenziva zabránila hostům vážněji ohrozit Volšíkovu branku, což platilo až do 74. minuty, kdy měl právě domácí gólman faulovat unikajícího Vejvara. Za tento zákrok byla nařízena penalta, kterou Drobilek proměnil – 1:1. V 78. minutě předal střelec první branky i druhý zářez, když zužitkoval centru zprava a zblízka zvýšil na konečných 1:2.

Živanice čeká poslední týden třetiligového programu této sezóny, neboť ve středu předehrávají 32. kolo s Litoměřickem (5. 6. 2019 od 18:00) a v sobotu 8. 6. 2019 přivítá Sokol doma tradičního rivala v krajském derby, a sice TJ Jiskru Ústí nad Orlicí!                                                                                        (JŠ)