30. kolo Divize C: SK Jiskra Mšeno – TJ Sokol Živanice 0:6 (0:2)

18.06.2018 09:15

SK Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou – TJ Sokol Živanice 0:6 (0:2)

ŽIVANICE: Vašíček - Buriánek, Zdeňka (19. Motyčka), Staněk, Novotný (46. Kakrda) - Polák, Herzán, Gorol, F. Pánek (56. Hundák - D. Pánek (64. Petrus), Ujec (64. Bukač).

BRANKY: 1. a 49. Ujec, 9. Buriánek, 57. Motyčka, 69. Bukač, 81. Gorol. ŽK: 3:0. ROZHODČÍ: Svoboda. DIVÁKŮ: 130.

Již v úvodní minutě hosté otevřeli skóre zápasu, když po centru Buriánka se parádně z voleje trefil do černého Ujec. V 9. minutě se téměř z třiceti metrů ukázkově trefil Buriánek a stav byl 0:2. V 19. minutě byl po srážce ošetřován Zdeňka a nakonec byl převezen do nemocnice.

Další góly padaly až po přestávce. Ve 48. minutě po pěkné kombinační akci Poláka s Kakrdou se střelecky prosadil podruhé v utkání M. Ujec, když pohodlně poslal míč do odkryté branky. V 56. minutě přišla další luxusní střela z velké dálky pod horní tyč, jejíž autorem byl Motyčka - 0:4. Brankový účet ale ještě nebyl vyčerpán. V 69. minutě po centru Kakrdy se hlavou trefil do černého Bukač - 0:5 a skóre uzavřel devět minut před koncem Gorol, po předchozí výborné kombinaci, kdy hosté doslova rozebrali mšenskou obranu - 0:6.

Sezona je dohrána, v roce 60. výročí živanického fotbalu je postup do třetí nejvyšší soutěže velkým dárkem pro klub a obec Živanice.  Potěšitelný po utkání byl i fakt, že Zdeňka byl po utkání propuštěn z nemocnice…