5. kolo ČFL B: FC Hradec Králové B – TJ Sokol Živanice 0:2 (0:2)

21.09.2020 09:13

FC Hradec Králové B – TJ Sokol Živanice 0:2 (0:2)

FC HK „B“: Dunda – Finěk, Kosař, Locker – Procházka, Doležal, Kejř, Chocholatý (66. Štěrba) – Mahr (46. Vozáb), Samko, Bičiště.

ŽIVANICE: Vaníček – Buriánek, Spěvák, Staněk, Polák – Gašpar (87. F. Pánek) – D. Pánek (80. Štěpánek), Langr, Kakrda, Kopecký – Petrus.

BRANKY: 26. Gašpar, 34. Spěvák. ROZHODČÍ: Šťastný – Mrkáček, Bohata. ŽK:2:1. ČK: 89. Kejř.DIVÁCI: 260.

Páté dějství letošní třetiligové fotbalové soutěže nabídlo ve skupině B divácky atraktivní utkání rezervy hradeckého FC a živanického Sokola. Hosté ze Živanic ve svižně hraném utkání s množstvím osobních soubojů dokázali domácí „Votroky“ přehrát a už v první půli šli do bezpečného vedení. Ve druhém poločase podržel Oranjes debutující gólman Vaníček, který chytil pokutový kop! Živanice podruhé v řadě naplno bodovaly a připsaly důležité tři body ze hřiště, na kterém hostující celky často nebodují!

Úvod zápasu přinesl vyrovnanou partii, ale v průběhu první půle se aktivněji začali prezentovat hosté. Útočné snahy hostí přinesly své ovoce poprvé ve 26. minutě, kdy se do míče opřel Gašpar a povedenou dalekonosnou střelou otevřel účet zápasu – 0:1. Hradečtí mohli vzápětí vyrovnat, ale Bičiště mířil jen vedle tři tyče Vaníčkovy brány. Neuteklo ani deset minut a hoste přidali druhý zářez. Ve 34. minutě zužitkoval odražený míč ve vápně dobře připravený Spěvák – 0:2.

Začátek druhé půle patřil spíše domácím, kteří se snažili přetavit svou aktivitu v kontaktní branku. Jejich snahy ale bořila dobře fungující obranná řada Sokola nebo ve formě chytající gólman Vaníček. Ten se stal hrdinou zápasu, když zhruba po hodině hry lapil Samkův pokutový kop. Tento moment domácí definitivně zlomil a hosté ze Živanic již v klidu kontrolovali zbytek zápasu. Živanice tak složily úspěšný reparát loňského pátého kola třetí nejvyšší soutěže, když právě na hradecké Slavii podlehly rezervě Votroků v poměru 2:0!

„Podali jsme výborný týmový výkon, který jsme podtrhli dvěma vstřelenými brankami a brankář Vaníček chycenou penaltou. Vítězství jsme si podle mého názoru zasloužili," řekl po utkání v Hradci Michal Buriánek, obránce fotbalových Živanic.