8. kolo ČFL: TJ Sokol Živanice - TJ Slovan Velvary 4:3 (2:0)

29.09.2019 10:42

TJ Sokol Živanice - TJ Slovan Velvary 4:3 (2:0)

ŽIVANICE: Frydrych - Buriánek, Vyšehrad, Staněk, Motyčka - Gorol, Polák - D. Pánek (84. Gašpar), Petrus, Nikodem (89. Chocholatý) - Štěpánek (81. F. Pánek).

BRANKY: 12. D. Pánek, 23. Rubeš (vlastní), 74. Štěpánek, 86. Vyšehrad - 65. Šimkovský, 75. Šollar, 80. Vopat, ŽK: 2:0 (Staněk, Gorol). ROZHODČÍ: Šťastný - Mrkáček, Horáček. DIVÁKŮ: 150.

ŽIVANICE - Svěřenci trenérů Romana Olivy a Jaroslava Kratochvíla v průběhu utkání vedli 2:0 a 3:1, ale soupeř neházel flintu do žita a v 78. minutě dokázal skóre srovnat na 3:3. Oba týmy vyvíjely enormní snahu vstřelit v závěru vítězný gól, ale povedlo se to čtyři minuty před koncem domácím. Těsný náskok již v tříminutovém nastavení udrželi.

Domácí se ujali vedení již ve 12. minutě, kdy Nikodem brilantním centrem našel před brankou D. Pánka a ten hlavou otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 24. měl podíl na druhém gólu živanický Štěpánek, který nedal šanci bránícímu Rubešovi odvrátil míč do bezpečí a ten skončil v síti 2:0. Hosté zareagovali na vývoj utkání dvojnásobným střídáním a usilovali o vstřelení kontaktního gólu, Povedlo se jim to po změně stran, když v 65. minutě se střelecky prosadil Šimkovský. V 74. minutě se po akci D. Pánka prosadil gólově Štěpánek a domácí vedli znovu o dva góly. Jenže Velvary prokázaly bojovného ducha a v rozmezi pětí minut dvěma góly skóre srovnaly - 3:3. Šest minut před koncem ale zblízka se ve výskoku prosadil živanický Vyšehrad a zajistil svému týmu vítězný gól zápasu. Byla to bitva, fotbal v Živanicích se líbil.          (JM)