24.04.2022 07:57

TJ Sokol Živanice – TJ Jiskra Ústí n. O. 2:1 (1:0)

ŽIVANICE: Frydrych – Buriánek, Vobejda, Václavek, Polák – Kakrda, Langr, Kopecký, Nikodem (89. Pánek F.) – Štěpánek (70. Spěvák), Petrus (46. Pánek D.).

ÚSTÍ: Šmíd – Lněnička, Koukola, Hapal, Souček (C), Vácha (74. Onije), Špatenka (74. Chleboun), Vošlajer (60. Anih), Tichý, Langer, Grygar

BRANKY:  43. Petrus, 70. Štěpánek - 80. Hapal (pen.). ŽK: 4:3. ČK: 68. Langer. ROZHODČÍ: Mudra - Hodek, Duda. DIVÁCI: 110.

Oblíbené regionální derby svedlo dva tradiční soutěžní souputníky. Ústeckou Jiskru a živanický Sokol. Nutno již předem poznamenat, že naši hosté před utkáním okupovali poslední příčku aktuální soutěžní tabulky, ale již od prvních minut utkání bylo zřejmé, že oba týmy si nic nedarují a bude se servírovat fotbal okořeněný notnou dávkou bojovnosti a nasazení.

Hráči Sokola se do soupeře zakousli již od prvních minut, byli více na míči a několikrát ohrozili Šmídovu branku. Už ve 4. minutě protáhl hostujícího gólmana kapitán domácího celku Langr. Jeho lobovanou střelu však pozorný brankář vytáhl nad břevno. V 11. minutě se dobře odprezentoval Kopecký, který zahrával standardku po vzoru kapitána, ani jeho pokus však v síti neskončil. Vedle toho Živanice zahrávaly také několik rohů a častěji obsazovaly prostor před brankou hostí, avšak bez další vážnější šance. Na druhé straně zahrozil Hapal, který však pálil z ostrého úhlu. Diváci se tak změny skóre dočkali až ve 43. minutě, kdy využil přesný Nikodemův centr Petrus a hlavou nekompromisně poslal Sokol do vedení – 1:0.

Druhá půle přinesla spíše vyrovnané utkání, bojovalo se o každý centimetr hřiště, avšak nutno sportovně uznat, že nebezpečnější byli hosté, kteří několikrát vážněji ohrozili Frydrychovu bránu. V 59. minutě rozezněl pravou tyč domácí branky Grygar. V 61. minutě pak pozorný Frydrych zneškodňoval pokus Tichého z malého vápna. Své vedení ale potvrdili domácí. V 70. minutě namazal mezi hráče hostí Kopecký Štěpánkovi, který pak míč z hranice malého vápna přesně umístil k tyči – 2:0. Bojovný závěr pak přinesl zbytečný faul, který vedl k pokutovému kopu hostí. Ten s přehledem proměnil Hapal – 2:1. Zvýšená aktivita hostí na konci utkání však již další úpravu stavu nepřinesla.

Regionální derby mezi Sokolem a Jiskrou mělo vysokou úroveň, ke které přispěly výkony obou mužstev. Podával se atraktivní fotbal a oba celky hrály s vysokým nasazením, tentokrát se šťastnějším výsledkem pro domácí.                         (JŠ)