Generálka Živanicím nevyšla dle očekávání, Sokol zaznamenal remízu s Českým Brodem

26.07.2021 08:58

TJ Sokol Živanice – SK Český Brod 1:1 (1:0)

ŽIVANICE: Frydrych - Buriánek, Spěvák, Václacek, Polák - Langr, Zavřel, Knespl, Kakrda - Kopecký, Štěpánek. Střídali: Vaníček, F. Pánek, D. Pánek, Ráliš, Petrus, Gašpar.

BRANKY: 34. Zavřel – 54. vlastní. DIVÁCI: 100.

Generálka před nadcházejícím startem nové sezóny, tentokrát s účastníkem divizní skupiny B, nevyšla zcela podle představ oranžovo-černých barev. Sokol úvod utkání opanoval a měl více ze hry, avšak k vážnějšímu ohrožení branky hosdtí nedošlo. To platilo až do 34. minuty, kdy se ukázkově levačkou trefil Zavařel – 1:0. V první půli se zastřeloval ještě Štěpánek, ale jeho pokus vážněji branku hostí neohrozil. První půle tak byla pevně v režii Sokola, ale ten svou převahu přetavil pouze v nejtěsnější vedení.

Hosté, kteří přijeli pod vedením zkušeného Martina Frýdka, vlétli do druhé půle s chutí. Po padesáti minutách nejdříve ohrozili živanickou branku po standardce a nakonec se po následném rohu radovali i z vyrovnání. To když pokus zakončujícího hráče hostí v méně přehledné situaci tečoval domácí hráč – 1:1. Živanice si následně vypracovaly hned několik šancí. Aktivní byl na pravé straně například David Pánek, který několikrát hledal před bránu nabíhajícího Petruse, tomu však zakončení natřikrát nesedlo. Deset minut před koncem se nebezpečnou střelou prezentoval Gašpar. Jeho zatočená střela šla však těsně mimo. Poslední část herní přípravy tak domácí zakončili pouze remízou. Nutno vyseknout poklonu hostům, kteří ve svižně odehrávaném utkání pod červencovým sluncem neprovedli ani jedno střídání a v zápase se prezentovali po celou dobu vysokým nasazením.

Sobotní generálku s SK Český Brod hodnotil hrající sekretář živanického Sokola Michal Buriánek: "Ačkoliv jsme celé utkání měli herně pod kontrolou, tak se nám jej nepodařilo vyhrát. Soupeř hrál velice zodpovědně a kvalitně bránil. Jelikož se nám nepodařilo z několika šancí navýšit náskok a po rohovém kopu soupeře jsme si vstřelili vlastní branku, utkání skončilo pouze remízou."