Obrat nastal po likvidačním zákroku na Kakrdu, napsal o utkání ve Štěchovicích Týdeník Pernštejn

22.10.2018 08:44

TJ Štěchovice - TJ Sokol Živanice 3:2 (0:1)

ŽIVANICE: Hrnčíř – Buriánek, Košťál, Staněk, Motyčka – T. Kakrda (66. Petrus), Ptáček, Polák, Hundák (76. Živný) – M. Ujec (85. Gorol), Štěpánek (89. D. Pánek).

BRANKY: 74. Košata, 82. Švejda, 90. (+3) Novák – 43. a 57. T. Kakrda. ROZHODČÍ: Hanousek. ŽK: 2:0. DIVÁCI: 250.

ŠTĚCHOVICE - Hosté bez svého kapitána Herzána vstoupili do utkání dobře a v 58. minutě vedli 2:0. Bezradné Štěchovice ale našly řešení. V 65. minutě likvidační zákrok na Kakrdu přes obě nohy zezadu ukončil jeho pobyt na hrací ploše a byl odnesen na nosítkách. Pět minut se nehrálo, plály emoce, ale vyloučení viníka se nekonalo. Závěr zápasu přinesl obrat ve skóre, když vítězný gól padl ve třetí minutě nastavení...

První půle utkání byla ve znamení aktivní hry živanického týmu, hosté byli lepším týmem, domácí marně hledali na soupeře recept a v závěru první půle otevřel skóre utkání po individuální akci Kakrda. Ve druhé půli Živaničtí pokračovali ve své hře a v 58. minutě to byl znovu pohyblivý Kakrda, který se prosadil v koncovce a hosté vedli o dva góly. A to ještě

Staněk v 61. minutě mohl vstřelit třetí živanický gól, dorážka Košťála míjela branku soupeře... Sudí Hanousek se stále zřetelněji proměňoval ve dvanáctého hráče soupeře a vrcholem byla 65. minuta, kdy došlo ke zmíněnému likvidačnímu zákroku na Kakrdu bez náležitého potrestání. V 73. min. z trestného kopu Košata trefil do černého a domácí v emočním prostředí byli ve hře o výsledek - 1:2. Devět minut před koncem po rychlém protiútoku vyrovnal skóre utkání Švejda - 2:2 a zdálo se, že domácí zachránili minimálně bod. K penaltám však nedošlo. Ve třetí minutě nastavení po rohovém kopu se podařilo domácímu Novákovi vstřelit vítězný gól a hosté, ač v utkání do 65. minutě byli lepším týmem, nakonec ztratili vše.

…vyšlo 22. 10. 2018 v Týdeníku Pernštejn

Roman Oliva, trenér Živanic, po utkání pro Deník uvedl: „Do pětašedesáté minuty jsme hráli nejlepší zápas v sezoně. Pak přišel likvidační zákrok na Tomáše Kakrdu. Pro zajímavost oceněný jen žlutou kartou. A od tohoto momentu jsme se malinko podělali. Přestali jsme hrát svoji hru a soupeř utkání stačil otočit. Kluci se báli chodit do soubojů, protože ten předchozí brutální faul opravdu naháněl hrůzu. Z lavičky jsme na ně volali, ať bojují, ale měli blok. Na jednu stranu to chápu, na tu druhou, nějaký bod jsme měli získat…“