28.05.2018 08:07

TJ Sokol Živanice - FK Admira Praha 2:0 (2:0)

ŽIVANICE: Vašíček - Buriánek, Zdeňka, Motyčka, Polák - Kakrda, Gorol, Herzán, Hundák (89. F. Pánek) - Ujec (83. Bukač), D. Pánek (59. Petrus).

ADMIRA: Žulevič – Horák, Pelikán (72. Turák), Martinic, Fric – Zahálka – Mošna, Čácha – Majer (58. Bielesz), Pavlata (87. Panýrek), Šimek (58. Michálek).

BRANKY: 14. a 45. Gorol. ROZHODČÍ: Janouch - Szikszay, Drábek. ŽK: 1:2 (Zdeňka - Martinic, Horák). DIVÁKŮ: 124.

Lídr ze Živanic v utkání s devátou Admirou potvrdil roli favorita a vzhledem k předvedenému výkonu bral zasloužené tři body! Domácí ukázkově zužitkovali úvodní tlak a do vedení šli už po necelé čtvrthodince, když skóre otevřel Gorol přesnou umístěnou střelou k pravé tyči – 1:0. Ku cti hostí budiž vzpomenut následný pokus unikajícího Majera, jehož ráznou střelu pohotově zblokoval Polák. To však bylo ze strany Admiry v první půli vše. Sokol v prvním poločase dominoval, ale herní převahu opětovně využil až v závěru prvního dějství. Ve 39. minutě našel Polák přesnou přihrávkou Herzána, číhajícího ve vápně. Kapitán domácích, ale trefil „pouze“ vnější břevno! Radost oranžových barev naplno vypukla už v samém závěru poločasu, kdy Gorol z „přímáku“ z dobrých 35 metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0!

Druhý poločas nepřinesl mnoho fotbalového vzrušení. Sokol víceméně kontroloval hru a hosté nebyli příliš nebezpeční. V 60. minutě byl blízko kompletace hattricku Gorol, jeho pumelici ale gólman Žulevič kryl. A když ani další Gorolův pokus neskončil brankou, udělal tečku za zápasem Polák, který pár minut před koncem napálil pravou tyč Žulevičovy branky.

Vzhledem ke ztrátě Mýta, které doma podlehlo Zbuzanům, se Sokol dostal do sedmibodového trháku a pokud uspěje v Chrastavě, může slavit postup do České fotbalové ligy! Další perličkou je, že Radek Gorol je aktuálně „na bedně“ mezi nejlepšími střelci Divize C, když dosud nasázel 14 branek! Stejný počet branek má pouze Lička ze Zbuzan a po 15 gólech mají Folwarczny z Brandýsa a Mošna z Admiry!                                                                                            (JŠ)