Spravedlivá remízá, hodnotí utkání s třetiligovou Chrudimí Michal Ferčák!

06.02.2017 09:03

MFK Chrudim - Sokol Živanice 2:2 (0:2)

MFK CHRUDIM: Trojan - Luptovský (52. Řezníček), Krčál, Radouš, Mastík - Dostálek (71. Mlynka), Kesner, Vavrouš (71. Hauf), Vobejda (71. Kučera), Kopecký (71. Vodrážka) – Halbich.

ŽIVANICE: Volšík - Buriánek, Ferčák, Trupl, Norek - Hundák, Janecký, Polák, Klapka - Hruška, M. Ujec.

BRANKY: 64. Kopecký (pen.), 75. Kesner - 10. Ujec, 26. Hudák (pen.). ROZHODČÍ: Bleša - Pešek, Mrázek. DIVÁCI: 80.

Sokol, oslaben rozsáhlou marodkou, proti silnému třetiligovému týmu doplnil sestavu dvěma nadějnými dorostenci. V první půli však „papírové“ rozdíly nebyly znát a Živanice domácí přehrávaly. Už v desáté minutě se hlavou trefil Milan Ujec – 0:1! O pět minut později mohl skórovat Polák, jeho pokus však zastavila spojnice! Ve 26. minutě byl ve vápně podražen Buriánek a byl nařízen pokutový kop, který proměnil Hundák – 0:2. Nutno podotknout, že konec první půle předznamenal půli druhou, neboť domácí zvýšili aktivitu a zaznamenali několik gólovek.

Ve druhém poločase domácí přidali, ale živanická hráz padla až v 64. minutě, kdy byl na hraně velkého vápna faulován Kopecký, který nařízenou penaltu sám proměnil – 1:2. V 70. minutě zahrozil Hundák, jehož samostatnou akci zastavil až gólman Trojan. Konečný stav utkání vystavil Kesner, který pálil k tyči – 2:2.

„S ohledem na rozsah naší marodky považuji výsledek za jednoznačný úspěch. Remíza je, myslím, spravedlivá a odpovídá průběhu utkání. My jsme byli lepší v první půli a Chrudim v té druhé,“ řekl po utkání matador Michal Ferčák.

Sestřih všeho podstatného, zachycený kamerou domácích, naleznete zde!

sobotu 11. 2. 2017 pokračují Živanice v herní přípravě zápasem s lídrem tabulky Krajského přeboru Pardubického kraje – SK Spartakem Slatiňany, utkání začína v 9:30 na UMT v Chrudimi.