Vyrovnané utkání s Dobrovicí skončilo krutým výsledkem pro domácí Sokol!

19.04.2019 15:39

TJ Sokol Živanice – FK Dobrovice 0:4 (0:3)

ŽIVANICE: Hrnčíř – Štepánek (46. D. Pánek), Staněk, Motyčka, Buriánek, - Nikodem (82. F Pánek), Hundák, Gorol (62. Gašpar), Polák - Petrus, Ptáček.

BRANKY: 2. a 58. Petrlák, 4. Žaloudek a 35. Bartoš (pen.). ROZHODČÍ: Urban – Němec, Tesař. ŽK: 0:1. DIVÁCI: 185.

Utkání sousedů v tabulce České fotbalové ligy bylo prakticky rozhodnuto během pěti minut. Sokol se nechal hned v úvodu utkání zcela zaskočit a dovolil hostům skórovat dvakrát během pěti minut. Ve druhé minutě nechali domácí hosty kombinovat před svým vápnem, až se míč dostal k Petrlákovi, který neomylně křížně pálil pod břevno Hrnčířovy svatyně – 0:1.  Než se domácí stačili z šoku oklepat, bylo to 0:2, když ze střední vzdálenosti vypálil Žaloudek. Nutno poznamenat, že míč skončil v síti, ač po něm brankář Hrnčíř lapal… Hra se postupem času vyrovnávala a Živaničtí se z úvodního šoku probrali. Útočným akcím však vždy něco chybělo. Domácí například mezi 16. a 17. minutou zahrávali tři rohové kopy, ani jednou však vážněji branku hostí neohrozili. Sokol zaznamenal velkou příležitost po půlhodině hry, ale střelu pronikajícího Petruse vyrazil gólman Bartoš. Bohužel, útočné snahy domácích vyšly zcela vniveč. Ve 35. minutě viděl hlavní rozhodčí faul na útočícího hráče Dobrovice a nařídil penaltu, kterou proměnil gólman Bartoš - 0:3.

Druhá půle přinesla útočné závary na obou stranách, k vážnějšímu ohrožení branky však opět nedošlo. Toto platilo až do 58. minuty, kdy nikým krytý Petrlák prošel středem hřiště a svou individuální akci zakončil podobně jako v úvodu utkání – střelou z hranice velkého vápna, která skončila pod břevnem domácí branky – 0:4. Další průběh druhé půle herně nekorespondoval se stavem utkání, hosté již měli splněno a domácím se nedařilo v koncovce. Tak či onak, vyložených šancí bylo na obou stranách minimum. V 79. minutě před hostující brankou zakončoval zblízka Hundák, Sokol o minutu později kopal standardku, ale míč v síti neskončil. Hosté předvedli domácím lekci z produktivity a zaslouženě odvážejí ze Živanic tři body.  (JŠ)