Ze souboje dvou Sokolů vyšly Živanice tříbodově!

14.09.2020 19:07

TJ Sokol Živanice – SK Sokol Brozany 2:0 (1:0)

ŽIVANICE: Frydrych – Buriánek, Staněk, Václavek, Polák – Knespl (63. D. Pánek), Langr, Zavřel, Kakrda, Kopecký – Petrus (83. Spěvák).

BRANKY: 25. Petrus, 71. D. Pánek. ROZHODČÍ: Vychodil. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (82. Zavřel). DIVÁCI: 95.

Domácí byli v utkání lepším týmem a připsali si zcela zasloužené tři body. První branku utkání zařídil David Petrus, který pohotově umísťoval odražený balón - 1:0. Pohlednou akci rozehrál po půlhodince Kakrda, který zatáhl míč středem a přesně našel nabíhajícího Knespla. Jeho pokus však kryl gólman hostí Havránek. V první půli byl blízko vstřelení branky ještě Kopecký, který nebezpečné pálil ze střední vzdálenosti k tyči. Střela šla však jen těsně vedle. Ve druhé půli mohl branku druhou branku přidat Petrus, jeho důraznou střelu však stihl brankář hostí vytěsnit. Účet zápasu tak uzavřel až David Pánek, který pohledně zakončoval umístěnou střelou k tyči - 2:0. Krátce před koncem utkání byl velmi přísně vyloučen domácí Zavřel, který viděl druhou žlutou kartu. Hosty vedl internacionál Jiří Němec.

Trenér Sokola Roman Oliva po utkání řekl: „Celý zápas jsme měli pod kontrolou, soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Mrzí mě jen svalové zranění našeho útočníka Knespla a také vyloučení Zavřela po druhé žluté, které bylo podle mého neoprávněné. Dohrávali jsme o deseti, ale z vítězství mám radost, soupeře předcházela dobrá pověst…“