Živanice bodovaly počtvrté v řadě. Aktuálně připsaly zasloužené tři body za utkání se Slovanem Velvary!

08.04.2019 12:01

TJ Sokol Živanice – FC Slovan Velvary 2:1 (1:0)

ŽIVANICE: Volšík – Buriánek, Motyčka, Staněk, Polák – Hundák (86. Ferčák), Gorol, Ptáček, Petrus (84. F. Pánek) – Nikodem, Štěpánek (71. Gašpar).

VELVARY: Měsíček – Nosek, Obrtlík, Ludvík, Kovařík (64. Kalaš) - Vopat, M. Polák (54. Havel) Tenkl, Pavlíček, Doležal (78. Pospíšil) – Kafka.

BRANKY: 40. Ptáček, 62. Nikodem – 83. Obrtlík. ROZHODČÍ: Černý. BEZ KARET. DIVÁCI: 160.

Úvod utkání přinesl spíše opatrné oťukávání a spoustu nepřesností na obou stranách. První velkou šanci si vypracovali domácí v 18. minutě, kdy Nikodem zleva přesně centroval do malého vápna, Petrus však bezchybnou přihrávku nezúročil, když hlavou mířil doprostřed brány. O pár minut později se zastřeloval Hundák, který však mířil nad tři tyče Měsíčkovy branky. Živanice byly v průběhu prvního poločasu aktivnějším mužstvem a úvodní branka byla na spadnutí. Skóre však otevřel až několik minut před koncem úvodní části Ptáček, když po zahrávaném rohu, který propadl až k zadní tyči, dorazil míč do branky – 1:0. Ve 43. minutě prudkou střelou z hranice velkého vápna zkoušel pozornost hostujícího gólmana Hundák, skóre se již však před odchodem do šaten nemělnilo.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Domácí byli aktivnější, byli více na míči a hosté více méně sekundovali. Ve 49. minutě oslovil krásným centrem Gorol Štěpánka, ten však mířil mimo brankovou konstrukci. Zasloužené zvýšení přišlo po hodině hry, kdy se míč po ose Petrus – Polák dostal k Nikodemovi a ten přízemní střelou z úrovně hranice velkého vápna ukázkově zamířil k tyči – 2:0. Hosté korigovali stav utkání až v samém závěru, kdy míč gólman Volšík po rohovém kopu nejprve zachytil, ale ten mu následně vyklouzl z rukavic a Obrtlík pohodlně dorazil – 2:1.                                                                                                          (JŠ)

Roman Oliva, trenér Živanic, hodnotil utkání se Slovanem Velvary pro Deník: „Prvních dvacet minut jsme hráli nepřesně. Potom si to ale všechno sedlo a pracovitého soupeře jsme přehrávali. Byli jsme častěji na balonu a vytvářeli si šance. Dvě z nich jsme proměnili. V závěru jsme po hrubé chybě nechali Velvary snížit a utkání jsme dohrávali pod tlakem. Stává se nám to opakovaně. Přitom stačilo hosty dorazit. Příležitosti jsme k tomu měli.“