8. kolo ČFL B: TJ Sokol Živanice - TJ Slovan Velvary 3:1 (1:1)

20.09.2021 10:52

TJ Sokol Živanice – TJ Slovan Velvary 3:1 (1:1)

ŽIVANICE: Vaníček – Buriánek, Spěvák, Václavek, F. Pánek – Kopecký (83. Knespl), Staněk, Langr, Zavřel (73. D. Pánek), Nikodem – Štěpánek (61. Petrus).

BRANKY: 32. a 75. Staněk, 49. Kopecký – 2. Ptáček. ŽK: 0:3. ROZHODČÍ: Opočenský. DIVÁKŮ: 122.

„Nestalo se nám to poprvé. Na něco jsme se přichystali a hned dostali gól. Trochu to s námi zamávalo, a chvíli jsme se na hřišti hledali. Nicméně zhruba od dvacáté minuty jsme měli zápas pod kontrolou. Hodně jsme se o vstupu do utkání bavili. Bohužel jsme propadli při rohovém kopu. Byl jsem ale stoprocentně přesvědčený, že zápas otočíme. Věděl jsem, že Velvary nebudou jednoduchým soupeřem. Mají rychlý přechod do útoku. Nicméně, kluky jsem připravoval na to, že je zvládneme uhlídat a zvítězíme. Měli jsme navrch především po kondiční stránce. Ve druhém poločase jsme je přeběhali. Byli jsme také fotbalovější. I když musím uznat, že i Velvary hrály pohledný fotbal. Samozřejmě hodně důležitý moment střetnutí byla naše vyrovnávací branka ještě v první půli. Kopecký zahrál precizně standardku a Staněk uklidil míč do sítě. Definitivním zlomem byl gól na 2:1. V závěru jsme mohli vsítit daleko více gólů než tři,“ řekl po utkání pro Pardubický deník spokojený kouč Živanic Roman Oliva.