11. kolo 1.A třídy: Živanice - Moravany 2:3 (1:0)

25.10.2011 07:45

TJ Sokol Živanice – Sokol Moravany 2:3 (1:0)
ŽIVANICE: Hlouš - Trupl, Vrážel, Ferčák, Petr - Podlipný, Mocanu, Balog, Kačírek - Macháček, Pecivál (46. Jelínek). MORAVANY: Skalický – Krpata, A. Záleský, Půlpán, Houžvíček - Imramovský, Lukas, Zahrádka - Veselý, T. Kříž (84. Novák), Erber (46. Molek). BRANKY: 34. Ferčák, 55. vlastní – 49. Molek, 64. T. Kříž, 89. Novák. ROZHODČÍ: Horníček. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (74. Lukas). Diváků: 90.

První poločas přinesl vyrovnanou partii s množstvím šancí a notnou dávkou pohledných akcí. Nebezpečné šance připravili hosté, a  to zejména z brejků, avšak skóre otevřel hlavou Michal Ferčák, kterému šanci připravil Podlipný. Hosté však kontrovali hned v úvodu druhého poločasu, kdy se v závaru před Hloušovou brankou nejlépe zorientoval Molek – 1:1. Druhé vedení domácích však přišlo za nedlouho, kdy hostující obránce hlavou krásně usměrnil Jelínkův centr do vlastní branky. To však hosty z Moravan neposlalo do kolen a po patnácti minutách  to opět vypadalo na dělbu bodů, když Kříž pálil do odkryté branky – 2:2. Hosté dohrávali poslední patnáctiminutovku o desíti, když se po faulu na Podlipného nechal druhou žlutou kartou v utkání vyloučit moravanský Lukas. V závěrečném boji o tři body to přeci jen vypadalo lépe pro domácí, kteří dostali hostující Sokol pod tlak, Podlipného krásně zatočená střela neskončila v síti, ani další šance a závary před brankou hostí nepřinesly své ovoce. Naopak se hosté, jako už několikrát v tomto zápase, dostali do brejku, konkrétně střídající Novák, který byl na hřišti sotva pět minut. Hlouš jeho pokus tečoval, ale střela šla přesto do sítě domácích… 2:3. Nutno dodat, že závěr byl pro domácí krutý, neboť bod pro obě mužstva by byl mnohem spravedlivější. Moravanští mohou děkovat i trestuhodné chybě postranního, který neviděl dvoumetrový Novákův ofsajd, ze kterého zajistil Moravanům tři body. Petr Rejman, trenér Živanic po utkání pro Pardubický deník řekl: „ Zápas se pro nás nezačal dobře. Moravany nás zatlačily a do poločasu mohli několikrát skórovat. Jenže ve 34. minutě po centru Podlipného otevřel skóre hlavou Ferčák. Začátek druhé půle byl již vyrovnaný, ale ve 49. minutě hosté na třikrát dorazili míč do sítě 1:1. Poto se hrálo uprostřed pole, ale po úniku a centru Jelínka si soupeř srazil centr do vlastní sítě. Moravany zapnuly na vyšší obrátky a po další chybě obránců vyrovnaly. Od 75. minuty jsme hráli proti deseti, ale šance Podlipného a Ferčáka z blízkosti zůstaly nevyužity. Moravany nás potrestaly, když v 88. minutě vstřelily rozhodující branku. Zápas měl dobrou úroveň a víc by mu slušela remíza. Za ztrátu bodů, už po několikáté, může chybující obrana. Proto se pohybujeme ve druhé části tabulky.“   (JŠ)