13. kolo 1.A třídy: Živanice - Chrudim "C" 3:0 (0:0)

06.11.2011 17:51

TJ Sokol Živanice – MFK Chrudim „C“ 3:0 (0:0)

ŽIVANICE: Hlouš – Kačírek, Ferčák, Trupl, Petr – Malý, Mocanu, Balog, Podlipný – Pecivál , Jelínek (58. Macháček). BRANKY: . 50. Ferčák, 59. Balog, 61. Mocanu  ROZHODČÍ: Volný. ŽK: bez. DIVÁKŮ: 80.

Už první půle naznačila, že domácí se budou se svými věrnými loučit tříbodově. Chrudimští mladíci se do vážnější šance nedostali a naopak čelili chvílemi až drtivému tlaku domácích. Gól měli na kopačce Pecivál, Ferčák, Balog, ale ani jeden se střelecky neprosadil. Krásná akce se zrodila zhruba po patnácti minutách hry, kdy domácí povedeně kombinovali před chrudimskou bránou, až se ke střele dostal Balog, jehož zatočená střela skončila těsně vedle. Velkou šanci neproměnil Pecivál, který chtěl obelstít gólmana, ale ten jeho sólovou akci zlikvidoval.                                                                                                                            Nebylo by divu, kdyby se oba týmy odebraly na přestávku za stavu 4:0, ale vše podstatné, tedy alespoň „brankově“, se stalo až ve druhé půli.  Skóre otevřel Ferčák, který si naskočil na centr a hlavou poslal míč do sítě hostí – 1:0. V 58. minutě na hřiště nastoupil jubilant Macháček, který hru ještě více oživil a hned připravil šanci Balgovi, který podobně jako v prvním případě hlavou zužitkoval Rosův centr. Nejkrásnější branku však připravil Mocanu, který nechytatelnou pumelicí propálil chrudimského Marka z dobrých dvaceti metrů i tato akce se zrodila na kopačce Macháčka, který poslal míč před chrudimskou bránu a ten se následně ke střelci třetí branky dostal. Vše tak bylo vyřešeno během jedenácti minut, kdy aktivní domácí potvrdili trend první půle. Během druhého poločasu vystrčili Chrudimští dvakrát růžky, ale jejich brejky zlikvidovala tentokrát pozorná obrana Sokola. Živanice uzavřely sezónu zaslouženou výhrou a pochvalu za podaný zaslouží celé mužstvo, dvojnásobnou pochvalu pak zaslouží nestárnoucí matador Macháček, který 30. října oslavil padesátku, avšak po trávníku běhá jako dorostenec.   (JŠ)