14. kolo 1.A třídy: Živanice - Morašice 1:0 (0:0)

26.03.2012 18:01

TJ Sokol Živanice - Sokol Morašice 1:0 (0:0)

ŽIVANICE: Hlouš – Trupl, Ferčák (53. Polák), Petr, Vrážel – Kačírek, Mocanu, Petrlík (46. Malý), Podlipný – Klouda, Pecivál. Branka: 64. Mocanu. Diváků: 100. ŽK: 1:0

Živanice zahájily jarní část soutěže tříbodovým ziskem, když porazily předposlední Morašice, které se zatím spíše trápí. Cesta k vítězství však nebyla jednoduchá. V první půli promarnili domácí hned několik vyložených šancí. Vítěznou branku vstřelil až v 64. minutě Liviu Mocanu, který zužitkoval rohový kop zahraný Kačírkem. Živanice poskočily v tabulce 1. A třídy na osmé místo a příští týden zajíždí k utkání s rezervou Letohradu, který je zatím na devátém místě.

Petr Rejman, trenér Živanic, po utkání pro Pardubický deník uvedl: „Po celý první poločas jsme soupeře přehrávali, ale jen po vápno. Do zakončení jsme se nedostávali vinou zbrklosti. Po přestávce Malý s Kačírkem připravili tutovku pro Pecivála. Ten však na malém vápně netrefil míč. V době, kdy začali hosté vyrovnávat hru, si na roh Kačírka naběhl Mocanu a míč poslal do sítě. Na začátku poslední čtvrthodiny usměrnil přihrávku před naší bránu Trupl do tyče a míč z brankové čáry vykopával Petr. Tři minuty před koncem zaváhal na malém čtverci útočník Morašic se střelbou. Jsem spokojen se třemi body, které jsme si zasloužili za větší touhu po výhře. Pochvala patří celému týmu za snahu a bojovnost.“