12. kolo krajského přeboru: Živanice - Dobříkov 1:1 (1:0)

26.11.2012 17:49

TJ Sokol Živanice - Sokol Dobříkov 1:1 (1:0)

ŽIVANICE: Hlouš - Trupl, Vrážel, Michal, Urbanec - Vajer (80. D. Černík), Mocanu, Kaufman (46. Klouda),  Gorol, Kořínek - M. Peterka (67. Pecivál). Trenér: Petr Rejman. DOBŘÍKOV: Novotný - Dostál, Karela, Hořejší, Barták (58. Marek) - Hofman (86. Brzybohatý), Houžvička, Malý - Klapal, Ševčík - Zahradník (71. L. Rychtařík). BRANKY: 14. Peterka - 75. Marek. ROZHODČÍ: Vaško. ŽK: 0:2. DIVÁKŮ: 90.

Zpočátku bylo na obou stranách až příliš mnoho nepřesností, domácí se pokoušeli o střelbu zdálky, ale Kořínek i Peterka  neuspěli. Až ve 14. minutě se odraženého míče zmocnil Urbanec, do strany ho přihrál na Kaufmanovi, kouli poslal do vápna, kde se střelecky hlavou prosadil M. Peterka. Na druhé straně ohrozil živanickou branku Ševčík. Pět minut před přestávkou orazítkoval tyč živanický Kaufman.  Po změně stran usilovali hosté o vyrovnání ale v 59. min. mohl skóre navýšit M. Peterka, ale také jemu se míč nevešel do branky a odrazil se od tyče. V 69. minutě se prosmýkl do dobříkovskéjo vápna, ale jeho křížná střela jen těsně míjela branku Novotného. Hosté v 75. min. reklamovali ve vápně ruku jednoho ze živanických zadáků, akci však hosté gólově dohráli, střídající Marek propálil hradbu těl  -1:1. Závěrečný živanický nápor již byl jalový.           Pro Týdeník Pernštejn napsal Jaroslav Mach