15. kolo 1.A třídy: FK Letohrad "C" - Živanice 3:2 (1:1)

02.04.2012 07:53

FK Letohrad „C“ – TJ Sokol Živanice 3:2 (1:1)

LETOHRAD C: Satoria – Kříž, Peřina, Šponar, Voleský – Svoboda T., Krejčí (46. Pačínek), Lorenc, Kulhánek – Matějíček (89. Černohous J.), Nágl. ŽIVANICE: Hlouš – Vrážel, Ferčák, Trupl, Petr – Malý (61. Chocholouš, 78. Petrlík), Mocanu, Kačírek, Podlipný – Pecivál, Klouda. BRANKY: 2.Lorenc, 59.Kříž, 77.Nágl. – 31. Pecivál, 81. Ferčák.

Utkání bylo sehráno na umělé trávě v Mistrovicích, bohužel vůbec ne podle představ hostujícího celku. Už ve druhé minutě se po chybě naší obrany dostali ke střele domácí, Hlouš sice střelu zlikvidoval, avšak odražený míč zužitkoval Lorenc a otevřel skóre – 1:0. V první půli měli navrch domácí, vytvořili si několik slibných akcí, avšak obrana Živanic pracovala dobře. Ve 22. minutě naopak udeřil Pecivál, který ve vápně využil přesné přihrávky a srovnal na 1:1. Druhý poločas se hosté probudili z mrákot a domácí tým přehrávali, ale podle režie první půle to byli méně aktivní domácí, kterým se podařilo opět se dostat do vedení, když Kříž vystřelil a jeho rána se od břevna odrazila za Hloušova záda – 2:1. Domácí střelci naposled úřadovali v 77.minutě, kdy zahrával Kulhánek přímý kop a přesným centrem našel volného Nágla, který zakončil – 3:1. Živanice ještě stihly zkorigovat, když Ferčák využil zaváhání v obraně domácích a z malého vápna upravil na 3:2. Petr Rejman, trenér Živanic, pro Pardubický deník řekl: „V první půli měli domácí převahu, ovšem zahazovali šance. My tu jedinou využili a do kabin se šlo za stavu 1:1. Po přestávce jsme hru vyrovnali, jenže soupeři vyšla parádní střela do šibenice. Další gól přidal po dorážce z blízkosti. Sice jsme vzápětí snížili, když Pecivál připravil milimetrovou přihrávkou doklepnutí Ferčákovi, nicméně závěr si Letohrad pohlídal.“