19. kolo 1.A třídy: Živanice - Slatiňany 4:2 (3:1)

01.05.2012 07:35

TJ Sokol Živanice – Spartak Slatiňany 4:2 (3:1)
ŽIVANICE: Hlouš – Petr (46. Petrlík), Trupl, Ferčák, Kačírek – Podlipný, Mocanu, Strnad, Malý (75. Chocholouš) – Pecivál, Klouda. BRANKY: 27. a 53. Ferčák, 7. Podlipný, 23. Klouda – 43. a 52. Trňák. ROZHODČÍ: Braun. ŽK: 0:2. DIVÁKŮ: 70.

První poločas přinesl drtivý nápor domácích a favorit od prvních minut připravoval hostujícímu gólmanovi nepříjemné chvilky. Hned v úvodu těsně přestřelil po rohu Pecivála  hostující branku Ferčák. Ale během půl hodiny to bylo už 3:0 a to ještě mohly být Slatiňany rády, neboť Pecivál neproměnil dvě slibné šance v gól. Jenže těsně před pauzou hosté snížili a zkraje druhé půle se přiblížili na jediný gól. Žádný zvrat se však nekonal. I přes to, že Slatiňany stáhly na rozdíl jedné branky, Živanice měly otěže zápasu pevně ve svých rukou, což potvrdil čtvrtou brankou Ferčák. Zvýšit ještě mohl Podlipný a hattrick mohl završit vynikající Ferčák, jenže oba mířili těsně nad. V nevídaném dubnovém vedru tak domácí zaslouženě vyhráli 4:2 a zatím zůstávají na 5. místě tabulky 1.A třídy, 4 body za vedoucími Moravany.