6. kolo 1.A třídy: Slatiňany - Živanice 1:3 (1:1)

19.09.2011 18:15

SK Spartak Slatiňany - TJ SOKOL Živanice 1:3 (1:1)

ŽIVANICE: Hlouš - Kačírek, Ferčák, Trupl, Petr - Mocanu, Balog, Podlipný, Jelínek – Malý (75. Polák), Macháček. BRANKY: 38. Kudyn – 33. Jelínek, 67. a 74. Macháček. ROZHODČÍ: Jadrný. ŽK: 0:1. DIVÁKŮ: 50.

Živanice naplno bodovaly až v šestém kole, když zaslouženě porazily Slatiňany. Nebylo divu, hosté měli prakticky celý zápas převahu. V prvním poločase se však živaničtí fotbalisté trápili a první brance, která padla po rohu ve 33. minutě a jejímž autorem byl Jelínek, předcházela řada promarněných šancí. Domácí však stihli odpovědět a tak dopadl poločas zápasu soupeřů ze dna tabulky nerozhodně. Ve druhém poločase však už bylo jasno. Hosté potvrdili trend z první půle a definitivně převzali otěže zápasu. Ten nakonec nadvakrát rozhodl nejzkušenější muž v poli. Nejprve Macháčka krásně uvolnil Balog, ve druhém případě přihrával Malý – 1:3. Je třeba dodat, že hosté krátce před třetí obdrženou branou zahrozili orazítkováním tyče, po rozehrání standardky, to však bylo jediné co se jim povedlo a tak Živanice vezou ze Slatiňan zaslouženě tři body. (JŠ)