8. kolo 1.A třídy: Březová - Živanice 1:2 (0:1)

03.10.2011 07:32

Sokol Březová nad Svitavou – TJ Sokol Živanice 1:2 (0:1)

ŽIVANICE: Hlouš – Kačírek, Ferčák, Trupl, Petr – Podlipný, Mocanu, Balog, Jelínek – Macháček, Pecivál. BRANKY: 52. Prudil – 16. a 57. Balog. ROZHODČÍ: Poláček.

Živanice začaly na hřišti, doma dosud neporažené, Březové dobře a od prvních minut byly lepším týmem. Uplynulo zhruba patnáct minut a odměnou bylo zasloužené vedení, když do vápna centroval Macháček a Balog poslal míč mezi tři tyče. Sporná situace, u které byli nejblíže skórující Jelínek a Ferčák se odehrála ve 32. minutě. Míč se podařilo dostat těsně za brankovou čáru, domácí gólman ho však zalehl a rozhodčí nechali pokračovat ve hře. Další sporná až kuriozní situace vyústila k vyrovnání Březové, v 52. minutě totiž přestali Živaničtí po faulu na Mocana při odkopu hrát, včetně brankáře a míč nakopnutý Prudilem na bránu skončil v síti. Podivné chování rozhodčího však korigovali opět aktéři prvního živanického zářezu. Podlipný rozehrál aut na Macháčka, ten centroval a z voleje se do míče opřel Balog – 1:2. Živanice si tak dokázaly poradit s dvanáctičlenným domácím týmem a za odměnu připravily Březové první domácí porážku v této sezóně. Pro Sokol je to již třetí výhra v řadě, znamenající posun na sedmou příčku tabulky. (JŠ)