9. kolo 1.A třídy: Živanice - Valy 3:3 (2:1)

10.10.2011 07:44

TJ Sokol Živanice – Valy 3:3 (2:1)
ŽIVANICE: Hlouš – Kačírek, Trupl, Ferčák, Petr – Malý (84. Mencl), Mocanu, Balog, Podlipný – Pecivál, Macháček VALY: Šutovec – Matoušek, Veselý, Budinský, Cápay (86. Petrlík) – Kubát (68. Klas), Pleskot, Kolman, Michek – Hačko (78. Jeřábek), M. Bažant. BRANKY: 45. a 69. Macháček, 23. Malý – 64. a 71. Pleskot, 34. Hačko. ROZHODČÍ: Svoboda. DIVÁKŮ: 120.
Deváté kolo 1.A třídy bylo v Živanicích ve znamení derby se vším, co k tomu patří - řada pěkných fotbalových momentů, mnoho šancí, to vše okořeněno šesti brankami. Domácí byli po většinu zápasu a zejména ve druhé půli lepším týmem, nicméně hosté z Valů dokázali vždy kontrovat. Už v prvních minutách zachránil na dvakrát hosty Cápay, který likvidoval šance na brankové čáře. Ve 23. minutě se však po přihrávce pecivála definitivně prosadil Malý – 1:0. Netrvalo dlouho a hosté odpověděli Hačkem, který se před nedávnem vrátil do Valů na hostování právě ze Živanic. Na jeho přesně umístěnou střelu neměla živanická obrana odpověď. Góla do kabin však stihl přidat ještě Macháček, který před druhou půlí uklidnil domácí a vymetl pavouky ze šibenice Šutovcovy branky. Zatímco v první půli hosté občas růžky vystrčili v té druhé přenechali většinu iniciativy domácíma soustředili se pouze na vyrovnávací branky. Neuplynulo ani deset minut z druhé půle a Macháček obešel i Šutovce, jeho střela však jen rozezněla tyč. Následnou bombu Podlipného, ke kterému se Macháčkův pokus odrazil, už valská obrana kryla. Přesto, že byla další branka domácích na spadnutí, prosadil se na druhé straně Pleskot, který prostřelil Hlouše z dálky. Za pár minut nebyl uznán pro ofsajd gól Mocana, ale radost v řadách domácích probudil opět Macháček, který přidal druhý zářez a poslal Živanice opět do vedení. Jako blesk však reagoval opět Pleskot, který dvě minuty na to odpovídal vyrovnávací brankou na 3:3. Další branku vstřelil Michal Ferčák, ta však nebyla uznána pro faul na Šutovce. Rozhodnout mohl v závěru Macháček, který se postavil k penaltě, která byla nařízena po faulu na Pecivála. Rosťa však odmítl zkompletovat hattrick a jeho dloubák skončil těsně nad bránou. Domácí si tak vybrali i notnou dávku smůly, když ke třem doma vstřeleným brankám přidali i dvě neuznané, nastřelenou tyč a jednu neproměněnou penaltu.  (JŠ)