Živanice na cestě do vysněné ČFL, píše Týdeník Pernštejn!

27.11.2017 15:00

PARDUBICKO – Fotbalisté TJ Sokola Živanice šli do sezony s novým partnerem (CSG) a s cílem, pokusit se zaútočit na postupovou příčku do České fotbalové ligy.

Podzimní cesta začala v Trutnově, poté, kdy Živanice trutnovský fotbal vyřadily z Českého poháru. Vstupní divizní zápas ale zvládli a vyhráli jej 2:1 (Kakrda, Petrus). Domácí Kejzlar stačil skóre jen korigovat. Domácí premiéra s Brandýsem nad Labem byla těžší. V poločase vedli hosté, ale po změně stran díky trefám Ferčáka a Gorola se podařilo skóre otočit - výhra 2:1 a celkem šest bodů v tabulce. Ve třetím kole zajížděl Sokol na horkou půdu do Čáslavi. Z vyrovnaného utkání se nakonec zrodila šťastná výhra 1:0, když vítěznou trefu zaznamenal Bukač v předposlední minutě. Ve čtvrtém kole se Živaničtí střetli s rezervou FK Pardubice. Vyhráli 3:1, když sice prohrávali 0:1 gólem Rybičky, ale poté trefami Herzána, nešťastného vlastence Spěváka a Bukače vyhráli 3:1. Čtvrtá výhra za sebou. V Kratonohách svěřenci trenéra Doležala a Petrlíka tahali za kratší konec provazu. Prohrávali 0:1, ale do poločasu Petrus skóre srovnal. Zápas nakonec dospěl do penalt, ale ty lépe zvládly Kratonohy. V Kolíně měl přijít žádoucí reparát. Středočeši vedli 1:0, ale Živaničtí skóre převrátili a vyhráli 2:1 (Gorol, Buriánek). Dalším soupeřem živanického týmu byl nováček z Vykáně, jehož dres obléká řada exligových hráčů. Výhra 4:2, když o branky se rozdělili během padesáti minut Kakrda 2x, Gorol a Ujec. Obě branky soupeře zajistil D. Jarolím. Duelu ve Vysokém Mýtě předcházely v kuolárech různé zvěsti. Živaničtí neskrývali obavy z vývoje utkání, jehož průběh byl fotbalově nevýrazný. Vysokomýtští vedli gólem Hocka po rohovém kopu, na druhé straně nebyl uznán živanický gól pro sporné opuštění míče z hrací plochy. Živaničtí se nemohli dostat do hry, šance nepřicházely. Domácí natahovali čas, ale v závěru se střelecky prosadil D. Pánek - 1:1. Domácí již neměli sílu na odpověď a nakonec ještě jednou inkasovali, když autorem gólu byl Novák v páté minutě nastavení. Pro domácí to byl šok, takhle to dopadnout nemělo, zdálo se, že spadli do vlastní pasti. Živaničtí přežili nejtěžší zápas sezony, o to víc se vedení klubu dotklo neobjektivní hodnocení zápasu v některých sdělovacích prostředcích, z čehož ve vedení klubu vyvodili patřičné důsledky pro zbytek podzimní části sezony. Dalším soupeřem Živanic byl Letohrad. Výsledek byl jednoznačný - 3:0, D. Pánek skóroval do černého dvakrát, další trefu přidal Petrus. Do Zbuzan zajížděli Živaničtí s obavami, ale na půdě sebevědomého nováčka s řadou bývalých reprezentantů předvedli výborný výkon, což uznali i domácí příznivci. Autory branek byli Kakrda a Gorol (2:0). Duel s Dvorem Králové rozhodl jediný gól, který zaznamenal Bukač. Stínem zápasu bylo vážné zranění Buriánka po nesportovním chování dvorského kapitána Kruliše, který mu mimo hru způsobil vážné zranění v obličeji a vyřadil ho na delší dobu z další činnosti. Na těžkém terénu Admiry Praha se Živanicím příliš nedařilo. Po remíze 1:1 a na penalty byl šťastnější soupeř. V dalším kole přijela do Živanic Chrastava s lídrem týmu Štajnerem, který i v 41 letech dokáže rozdávat fotbalovou radost. Kdo přišel na tento zápas, nelitoval. Domácí prohrávali, pak skóre otočili, ale soupeř se nedal a do poločasu vyrovnal na 3:3. Gólová smršť ale neustala a nakonec se zrodil neuvěřitelný výsledek 7:3. O branky se rozdělili: Kakrda, Gorol, Hundák, Bukač 2x. D. Pánek a Motyčka. V Turnově vyhráli Živaničtí 3:1, když dvakrát se trefil Ujec a jednou Kakrda. V posledním zápase podzimu přišel nečekaný útlum a jediná podzimní prohra se Mšenem 0:1.

Náskok po podzimu před soupeři není malý, ale také ne nepřekonatelný. Kdo se z horních příček připraví na jarní odvety nejlépe, ten půjde do České fotbalové ligy.