Živanice v přípravě na třetiligovou soutěž - AKTUALIZACE

05.08.2018 09:41

ŽIVANICE - Fotbalisté TJ Sokola Živanice se připravují na třetí nejvyšší domácí soutěž – Fortuna Českou fotbalovou ligu. Kádr týmu již opustili gólman Ptáček, dále Trupl a Bukač (oba směřují do Libišan), v přípravě je řada nováčků - exligový Košťál, Gašpar z FK Pardubice, Chocholatý (po působení v pražských S a naposledy v Hradci Králové), Janecký (naposledy Kolín, ale nyní se doléčuje z dlouhodobějšího zranění). Z hostování v Letohradě se vrací gólman Volšík, o brankářský post se bude pokoušet i Hrnčíř z FK Pardubice.

1. zápas: Živanice - FC Olympia HK-Kratonohy 1:4 (1:1).

ŽIVANICE - 1. poločas: Hrnčíř (30. Volšík) - Petrus, Košťál, Staněk, F. Pánek - Kakrda, Gorol, Gašpar Hundák - Ujec, D. Pánek.

2. poločas: Hrnčíř (60. Volšík) - Buriánek, Zdeňka, Motyčka, Novotný - Kakrda, Polák, Gorol, Chocholatý - D. Pánek (65. Ujec).

BRANKY: 16. D. Pánek - 8. Jirásek, 71. Trnka, 83. Štoček, 90. Kraják (PK).

2. zápas: MFK Chrudim – TJ Sokol Živanice 2:0 (1:0).

ŽIVANICE: Hrnčíř (46. Volšík) - Petrus (46. Novotný), Košťál, Motyčka, Polák - Buriánek, Staněk - Kakrda (46. F. Pánek), Ujec (70. Gašpar), Hundák (60.  Chocholatý) - Štěpánek (60. D. Pánek).

BRANKY: 19. Štípek, 68. Kesner.

3. zápas: TJ Sokol Živanice – FK Pardubice U19 6:1 (3:1).

ŽIVANICE: Vašíček (46. Hrnčíř) - Petrus, Zdeňka (46. Polák), Staněk (46. Ferčák), Novotný (46. Motyčka) – Štěpánek (46. Kakrda), Gašpar (46. Herzán), Ptáček (60. Chocholatý), Živný (46. Buriánek), Chocholatý (46. Hundák) - D. Pánek (46. Ujec).

BRANKY: Živný, Petrus, Ptáček, Kakrda, Ujec, Hundák - Špatenka.

4. zápas: TJ Sokol Živanice – FC Slovan Havlíčkův Brod 10:0 (4:0).

ŽIVANICE - 1. poločas: Volšík - Buriánek, Polák, Motyčka, Ptáček - Živný, Herzán - Kakrda, Ujec, Hundák - Štěpánek.

2. poločas: Vašíček - F. Pánek, Zdeňka, Ferčák, Novotný - Staněk, Gašpar - Kakrda (60. Štěpánek), Ujec (60. Živný), Hundák (60. Ptáček) - D. Pánek.

BRANKY: 44., 48. a 60. Kakrda, 7. a 70. Štěpánek, 26. a 36. Ujec, 61. D. Pánek, 68. Ferčák.

5. zápas: FK Čáslav - TJ Sokol Živanice 0:1 (0:1).

ŽIVANICE - 1. poločas: Hrnčíř - Ptáček, Herzán, Polák, Motyčka - Buriánek, Živný - Kakrda, Gorol, Štěpánek - Ujec.

2. poločas: Volšík - Fr. Pánek, Herzán, Polák, Motyčka - Staněk, Živný

- Gašpar, Gorol, D. Pánek – Ujec (70. Janecký).

BRANKA: 35. Živný.

6. zápas: SS Ostrá - TJ Sokol Živanice 0:1 (0:0).

ŽIVANICE - I. poločas: Volšík - Petrus, Herzán, Polák, Buriánek - Živný, Gorol - Ptáček, Ujec, Janecký - Štěpánek.

II. poločas: Hrnčíř - Petrus, Motyčka, Staněk, Buriánek - Živný, Gorol

- Ptáček, Gašpar, F. Pánek - D. Pánek.

BRANKA: 60. F. Pánek.

7. zápas - generálka: SK Zápy - TJ Sokol Živanice 3:2 (1:1).

ŽIVANICE: Hrnčíř (60. Vašíček) - Petrus (60. F. Pánek), Košťál, Polák (60. Staněk), Motyčka (46. Buriánek) – Kakrda (46. D. Pánek), Herzán, Gorol (46. Živný), Ptáček (75 Janecký) - Ujec (75. Gašpar) - Štěpánek.

BRANKY: 20. Svoboda - 1:0, 39. Ujec 1:1, 46. Štěpánek 1:2, 53. Hron 2:2, 89. Stehno.

Vysoká výhra nováčka ČFL nad účastníkem divize - D (v minulé sezoně 14. místo). Živanice vstoupí do třetiligové soutěže v sobotu 11. srpna (10:15 na horké půdě s Vltavínem - v minulé sezoně druhé místo). Ve 2. kole se Živaničtí představí poprvé

doma. Soupeřem jim budou v minulých sezonách velmi zdatné Domažlice (17). Pro zástupce sdělovacích prostředků se uskuteční tisková konference ve čtvrtek 2. srpna v Hotelu Zlatá štika (salónek Taxis). Začátek v 10 hodin.