20. kolo Divize C: Živanice - Český Dub 3:1

12.04.2010 18:39

Živanice – Český Dub 3:1 (2:1)

ŽIVANICE: Mareček – Vrážel, Hrmo, Podlipný, Ferčák – Balog (80. Peterka), Gorol, Jedlička, Melechovský (65. Michal) – Merganc (90. Černík), Kaciáň. Trenér: Rostislav Macháček. ČESKÝ DUB: Kobachidze – Bernát, Melka, Kraslický, Vlach – Jíra, Šimoníček, Regenermel (73. Jiránek), Benek - Krejčík, Němec. Branky: Merganc, Ferčák 2 - Jíra. Rozhodčí: Svoboda – Pospíšil, Garaja. ŽK: Vrážel, Kaciáň, Merganc –  Krejčík. Diváků: 150.

Po čtyřech jarních kolech měli živaničtí fotbalisté na kontě pouhé dva body za remízy s Hradcem a v Náchodě, úkol získat první tři jarní body právě v utkání s Českým Dubem byl tedy jasně daný. Začátek zápasu se však domácím vůbec nevyvedl. První vážnější šanci měl sice Gorol, který pozdravil Kobachidzeho z dobrých 25 metrů prudkou střelou, ale úder přišel na druhé straně. V 11. minutě se domácí obranou prohnal Jíra a zakončil – 0:1. To bylo však z vážnějších šancí (a v tomto případě proměněných) ze strany hostí všechno. Aktivitu převzali domací, avšak hra se podobně jako v minulých zápasech vyznačovala řadou nepřesných přihrávek a trápení v kombinaci. Do dvacáté minuty se do šancí dostali Gorol, Hrmo a Kaciáň, mimo Juraje však mezi tři tyče hostujícího gólmana nezamířili. Ve 27. minutě se blýskl Vrážel, který pohotově zastavil českodubského útočníka Bernáta. O minutu později mohl vyrovnat Kaciáň, tomu se však nepodařilo zachytit přihrávku ve slibné pozici na malém vápně. Závěr prvního poločasu přinesl masivní tlak Živanic. Vysvobození z gólového trápení přišlo až ve 40. minutě po akci s Melechovským vyrovnal Merganc krásnou střelou k levé tyči. Domácí ani v dalších minutách nepovolili a ve vzduchu visel další gól. Toho se diváci dočkali v samotném závěru první půle. Nejprve střílel Podlipný, jehož ránu zahráli hosté na roh. Z následného rohového kopu se podařilo zvýšit Michalu Ferčákovi, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Kobachidzem. Po výměně stran Živanice ztratily na aktivitě a ke slovu se dostávali i hosté, před gólmanem Marečkem se nejčastěji ukazoval Bernát. Po hodině hry zaperlil v obraně Ferčák, který zastavil unikajícího útočníka hostí. I v dalších minutách se musela živanická obrana rádně potit a hasit nebezpečné situace před domácí brankou. Závěr však přinesl opět převahu domácích . Deset minut před koncem poslal krásnou střelu Michal,nepodařilo se mu však

Okamžik z 85. minuty, kdy Michal Ferčák zvyšuje na 3:1

zamířit do branky hostí. Pár minut před koncem však udeřil podruhé Ferčák. Po standardce, kterou rozehrával Jedlička, předvedl úžasný výskok a hlavou nekompromisně zakončil – 3:1.  V 89. minutě zastavil Michal Ferčák individuálně pronikajícího útočníka Dubu, rozhodčí posoudil situaci jako faul, ale hosté šanci nevyužili, Vlach ani Šimoníček ze standardky nezakončili. Poslední dělovku zápasu vyslal v 92. minutě Podlipný, mířil však těsně vedle. Pochvalu zaslouží aktivní Ferčák, který se po zranění vrátil v dobré formě a vedle kvalitních výkonů v obraně přidal i dva góly. Držíme palce Liviu Mocanovi, který má problémy s lýtkovým svalem a do zápasu nemohl nastoupit.                                                                                                                                                                      JIŘÍ ŠIMEK